Červené komety

Crazy vánoční komedie

18.12.2015 19:00, Brno, Městské divadlo Brno, Lidická 16

(c) mdb.cz

Pouze česky

Sestry Lili a Bibi Krollovy už mají dost celého toho předvánočního a vánočního šílenství i zuřivého nakupování a rozhodly se letos Vánoce bojkotovat. Bibi by nejradši odletěla do Dubaje, Lili zase podle konstelace hvězd zjistila, že je nejvhodnější doba počít dítě se svým manželem Leopoldem. Jenže Leopold se na to se svou kocovinou po vánočním večírku dvakrát netváří a do jejich domácnosti navíc vtrhnou Liliini a Bibiini rodiče se strašlivou zprávou – byl unesen maminčin mazlíček, obtloustlý kocour Gustav, a únosci za něj požadují astronomických 10 000 euro!

V únosu má ke všemu prsty svérázný postrach okolí, tajemná banda zvaná „Červené komety“, která se rozhodla v čase Vánoc bohatým brát a chudým dávat… Jestli se Krollovým navzdory všemu skutečně podaří strávit „normální“ Vánoce, na to už najdete odpověď v brilantní bláznivé komedii renomovaných současných rakouských dramatiků (za svou hru A. je někdo jiný získali v roce 2000 prestižní Kleistovu cenu). Červené komety, jedna z nejlepších německojazyčných komedií současnosti, bude v Městském divadle uvedena v české premiéře.

Text: Andreas Sauter, Bernhard Studlar
Překlad: Jitka Pavlišová                                                       
Režie: Stanislav Slovák

Vstupenky: http://www.mdb.cz/inscenace/368-cervene-komety

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Výzva k účasti v mezinárodní dramatické soutěži 2016/2017
Státní divadlo v Norimberku ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy Liberec vyhlašuje dramatickou soutěž „Talking about borders“ pro české a slovenské autory. Uzávěrka přihlášek: 1. května 2017. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ