Ödön von Horváth: Povídky z Vídeňského lesa

Premiéra

18.09.2015 19:00, Praha 1, Divadelní fakulta akademie múzických umění (DAMU), Karlova 26

(c) Marta Sobotková

Pouze česky

Absolventská inscenace katedry činoherního divadla Povídky z Vídeňského lesa v režii Josefa Kačmarčíka je vyvrcholením praktické tvorby studentů 4. ročníku oborů herectví, režie a dramaturgie. Hořkou tragikomedii rakouského dramatika Ödöna von Horvátha (1901–1938) si studenti zvolili především pro její nadčasovou tématiku, dynamický děj a skvělé propracování postav.

Povídky z Vídeňského lesa jsou patrně Horváthovým nejznámějším dílem, které nejen reaguje na sociální i morální poměry v době po světové hospodářské krizi v dopadu na „malého“ člověka, ale také zároveň ironizuje takzvanou „vídeňskou srdečnost a pohostinnost“. Hra byla s úspěchem uvedena v roce 1931, byla několikrát zfilmována a má i svoji operní podobu.

Překlad: Jiří Stach
Režie: Josef Kačmarčík
Hrají: studenti 4. ročníku katedry činoherního divadla DAMU
Adam Ernest, Eva Hacurová, Eliška Jansová, Anna Kratochvílová, Ihor Krotovych, Jáchym Kučera, Veronika Lapková, Vít Roleček, Matyáš Řezníček, Matěj Vejdělek

Vstupné: 90–150 CZK

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

AiR pro českého umělce v Grazu
Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015, zapsaný ústav a program St.A.i.R. zemské vlády spolkové země Štýrsko vyhlašují otevřenou výzvu na rezidenční pobyt ve městě Graz (Štýrský Hradec) v termínu září až listopad 2017. Více informací (v angličtině).

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2017
Úřad spolkového kancléře ve spolupráci s KulturKontakt Austria vypisuje na školní rok 2017 stipendijní místa ve Vídni a v Salzburgu pro zahraniční umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016 příp. 15. října 2016 (podle oboru). Více informací naleznete zde.

Vyhrajte jízdenky LEO Expressu
Od července 2016 jezdí společnost LEO Express i do Vídně a Vy s námi můžete během léta každý týden soutěžit o 2 vouchery na libovolnou jízdu ve třídě Economy a vyrazit například do rakouské metropole za kulturou. Kvízy zveřejníme na našem facebooku.

INTPA - Mezinárodní síť pro tanec a taneční performance Rakousko pokračuje i v roce 2016
TanzQuartier Vídeň je spolu s rakouským Spolkovým ministerstvem pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) a Úřadem spolkového kancléře (BKA) iniciátorem projektu INTPA - Mezinárodní síť pro tanec a taneční představení. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ