Ödön von Horváth: Povídky z Vídeňského lesa

Premiéra

18.09.2015 19:00, Praha 1, Divadelní fakulta akademie múzických umění (DAMU), Karlova 26

(c) Marta Sobotková

Pouze česky

Absolventská inscenace katedry činoherního divadla Povídky z Vídeňského lesa v režii Josefa Kačmarčíka je vyvrcholením praktické tvorby studentů 4. ročníku oborů herectví, režie a dramaturgie. Hořkou tragikomedii rakouského dramatika Ödöna von Horvátha (1901–1938) si studenti zvolili především pro její nadčasovou tématiku, dynamický děj a skvělé propracování postav.

Povídky z Vídeňského lesa jsou patrně Horváthovým nejznámějším dílem, které nejen reaguje na sociální i morální poměry v době po světové hospodářské krizi v dopadu na „malého“ člověka, ale také zároveň ironizuje takzvanou „vídeňskou srdečnost a pohostinnost“. Hra byla s úspěchem uvedena v roce 1931, byla několikrát zfilmována a má i svoji operní podobu.

Překlad: Jiří Stach
Režie: Josef Kačmarčík
Hrají: studenti 4. ročníku katedry činoherního divadla DAMU
Adam Ernest, Eva Hacurová, Eliška Jansová, Anna Kratochvílová, Ihor Krotovych, Jáchym Kučera, Veronika Lapková, Vít Roleček, Matyáš Řezníček, Matěj Vejdělek

Vstupné: 90–150 CZK

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

Mezinárodní soutěž CHOREOGRAPHIC CAPTURES 2016
Choreoo vyzývá choreografy, tanečníky, filmaře a (multi-)mediální umělce, aby vytvořili vlastní vizuální řeč choreografie a filmu a představili ji v 60vteřinovém reklamním klipu. Klipy můžete zasílat do 30.06.2016. Informace a přihláška (anglicky)

INTPA - Mezinárodní síť pro tanec a taneční performance Rakousko pokračuje i v roce 2016
TanzQuartier Vídeň je spolu s rakouským Spolkovým ministerstvem pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) a Úřadem spolkového kancléře (BKA) iniciátorem projektu INTPA - Mezinárodní síť pro tanec a taneční představení. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ