Werner Schwab: Prezidentky

24.01.2017 19:00, Praha 1, Goethe Institut Prag, Masarykovo nábř. 32

(c) Werner Schwab

Pouze německy

Prezidentky jsou první z takzvaných fekálních dramat rakouského dramatika Wernera Schwaba (1958-1994). Premiéra se konala v roce 1990 ve Vídeňském Künstlerhaus. Stejně jako ostatní Schwabova dramata jsou i Prezidentky psychogramem maloměšťáků, jejich sentimentality, sebetrýznění a sadistické moci. Jazyk je mříží, kterou tři „prezidentky“ lomcují, je médiem jejich domácích excesů a zrady, které se všechny tři na sobě dopouští. Jejich malá historie je stejně bezvýchodná jako ta velká.

Pražské provedení připravila divadelní skupina studentů germanistiky Dreikronentruppe pod vedením lektora DAAD Thomase Schneidera.

Hrají: Yana Duckwitz, Mária Ďurková, Anna Povolná, Marlena Schönfeld und Gesche Valentin.

Vstup volný

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Výzva k účasti v mezinárodní dramatické soutěži 2016/2017
Státní divadlo v Norimberku ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy Liberec vyhlašuje dramatickou soutěž „Talking about borders“ pro české a slovenské autory. Uzávěrka přihlášek: 1. května 2017. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ