DAS FILMFEST v Praze

Festival německy mluvených filmů

18.10. - 22.10.2017, Praha, kino Lucerna, Vodičkova 36; kino Atlas, Sokolovská 371/1

(c) dasfilmfest.cz

Všechny filmy mají české titulky (většina i anglické - viz dasfilmfest.cz)

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST představí letos již po dvanácté aktuální filmovou tvorbu z Rakouska, Německa a Švýcarska. Pražští a brněnští diváci se mohou těšit na nejnovější hrané a dokumentární filmy ve čtyřech tematických sekcích (BEZ)MOC, FUTUR PERFEKT, DAS FILMFEST SPEZIAL a DIE DOKU, chybět nebudou ani projekce krátkých filmů. 

Na programu je celkem 12 současných rakouských (ko-) produkcí od režisérů, kteří již získali Oscara (Stefan Ruzowitzky), i těch začínajících (Monja Art, Adrian Goiginger, Josef Hader), se známými herci (Tobias Moretti, Josef Hader) či novými tvářemi (Verena Altenberger, Violetta Schurawlow) a napříč všemi žánry: akční thrillery (Peklo – Inferno), chladné dystopie (Skryté rezervy, Life Guidance), Coming-Of-Age a teenagerovské lovestory (Sedmnáct, Střed mého světa), tragikomedie plné černého humoru (Divoká myš), psychologické thrillery (Zvířata), pohnutá dramata (Nejlepší ze všech světů), velký autorský film (Western), jímavé historické filmy (Před ranními červánky) a burcující dokumenty (Sedláku náš, Třetí možnost).

K festivalu tradičně patří i setkání se zajímavými hosty z řad filmových tvůrců, se kterými mohou návštěvníci po projekcích diskutovat. Na festivalu jsou vítáni všichni, znalosti němčiny nejsou nutné, protože všechny filmy mají české titulky (a většinou i anglické) a diskuze s tvůrci jsou tlumočeny do češtiny. Festival také nabízí již tradičně široký výběr dopoledních projekcí pro školy v kině Lucerna.

Kompletní program a informace o všech filmech najdete na www.dasfilmfest.cz

Sledujte nás také na www.facebook.com/dasfilmfest

DAS FILMFEST - Trailer

novinky

DAS FILMFEST 2017 – filmové projekce pro studenty v Praze a Brně
Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky a zabývají se aktuálními tématy. Po jednotlivých představeních povedou zkušené lektorky z organizace Antikomplex (v Praze) resp. z Österreich Institutu Brno (v Brně) moderované diskuze se žáky. Bližší informace, program & přihlášení: školní představení v Praze a školní představení v Brně .

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ