Třetí možnost

Dokumentární pondělí kina Světozor

15.01.2018 20:45, Praha 1, kino Světozor, Vodičkova 41

© Navigator Film, Judith Benedikt

Německy; anglické a české titulky

Co dělat, když se dozvíte, že čekáte zdravotně postižené dítě? Od této počáteční otázky rozvíjí Thomas Fürhapter svoji komplexní filmovou esej. V době prenatální diagnostiky a biopolitiky zasazuje Třetí možnost individuální osudy radikálně do současného a společensko-politického kontextu. Vrstvu po vrstvě oprošťuje náš pohled od základních otázek o narození, etice a normě – až se to, co se týká jen několika, změní v to, co se týká všech. 

Třetí možnost je filmová esej, která neodpovídá na otázky a ani se nesnaží předstírat, že vytváří morální úsudek. Ale odvažuje se hlasitě a jasně klást otázky, které na toto kontroverzní téma zaznívají. V první řadě otázku: Jsme my vlastně ještě normální?  

„Film pro náročného diváka, který rozhodně podnítí početné diskuze.“ Kleine Zeitung

Třetí možnost (AT 2017, 78 min.)

Režie: Thomas Fürhapter 

kino Světozor

Vstupenky - kino Světozor

novinky

RKF zavřeno 14. & 15.12.2017
Z důvodů renovačních prací je RKF ve dnech 14.-15. 12. zavřeno. Od pondělí 18. 12. můžete opět navštívit galerii a knihovnu v běžné otevírací době. Děkujeme za pochopení.

Otevírací doba galerie a knihovny RKF v období vánočních svátků 2017/2018
V době vánočních svátků a Nového roku jsou galerie a knihovna RKF od 23.12.2017 do 7.1.2018 zavřené. Od pondělí 8.1.2018 můžete opět navštívit galerii a knihovnu v běžné otevírací době. Přejeme Vám krásné svátky a těšíme se na Vaši návštěvu v novém roce!

„translation“ – film o esenci kulturní politiky
U příležitosti konference o zahraniční kulturní politice 2017 byla požádána mladá režisérka Veronika Schubert, aby umělecky ztvárnila svoji interpretaci zahraniční kulturní politky. Ve filmu jde o podněty a poznávání, a také o vše nové, co se spojuje a formuje – stejně jako v zahraniční kulturní diplomacii.

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ