DIMENZE_BERG2017

MiniFokus Rakousko / Oesterreich

25.09.2017 19:30, Praha 6, Masarykova kolej, Thákurova 1

Privatarchiv

Účinkují:

Orchestr BERG, dirigent: Peter Vrábel, kontratenor: Jan Mikušek

Program

 

Jan Ryant Dřizal - Lekce Váchal (světová premiéra)

Wolfgang Mitterer - Little Smile (česká premiéra)

Charles Ives - Three Places in New England

 

Orchestr BERG představí v rámci projektu MiniFokus Rakousko na několika koncertech díla významných současných rakouských skladatelů a skladatelek. Tentokrát zazní v české premiéře skladba Little Smile Wolfganga Mitterera.

 

Wolfgang Mitterer (*1958, Lienz) patří k předním soudobým rakouským skladatelům a průkopníkům v oblasti elektroakustické hudby. Studoval skladbu a hru na varhany na vysoké hudební škole ve Vídni. Kromě zvukových instalací a četných elektronických koláží skládá také komorní hudbu, opery a živou hudbu k němým filmům. Jeho tvorba zahrnuje i experimentální filmy, rozhlasové hry a scénická díla. Jako varhaník interpretuje mimo svých vlastních skladeb rovněž díla J. S. Bacha, O. Messiaena a G. Ligetiho.

 

https://www.facebook.com/orchestrBERG/

online prodej na GoOut. Vstupenky stojí 250 Kč / 150 Kč studenti a senioři 65+.

novinky

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ