Dana Pfeiferová: Román Treibeis Libuše Moníkové

02.05.2017 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) Dana Pfeiferova

Pouze německy

Libuše Moníková byla první písařkou ve Štýrském Hradci. Své dojmy z té doby zpracovala ve svém románu Treibeis, neboť právě pobyt ve Štýrsku vyvolal její slovní půtky o „Čechách u moře“. Dana Pfeiferová zkoumá pojetí literatury Libuše Moníkové jako zvláštní formu historiografie, přičemž představuje tento „pokus o román z rodného kraje“ jak v českém, tak rakouském literárně-historickém kontextu.

Libuše Moníková (*1945, Praha – †1998, Berlín) studovala anglistiku a germanistiku. V roce 1971 odešla do Německa a zde žila od roku 1982 jako spisovatelka na volné noze. 

Dana Pfeiferová vyučuje novější německy psanou literaturu na katedře německého jazyka FPE ZČU. O L. Moníkové vydala monografii Libuše Moníková. Eine Grenzgängerin (Wien, 2010).

Vstup volný

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ