Elisabeth Martschini: GlückLos

7. PRAGESTT (Prager Germanistische Studententagung)

24.03.2017 19:00, Praha 1, RKF, Junmannovo nám. 18

(c) Christoph Wieser

Pouze německy

Ve druhém dílu trilogie o životě a umírání v nesmírně idylickém, čistě fiktivním, lázeňském městečku Bad Au nahlíží Elisabeth Matschini kriticky za kulisy údajně spořádaných rakouských maloměst. Detailně líčí postavy, které nemohou být více rakouské. Hlavním motivem románu GlückLos (2016) je škola včetně nové a neoblíbené ředitelky. Podle názoru mnohých učitelů je třeba se této ženy zbavit všemi prostředky.

Elisabeth Martschini (*1981) studovala na Vídeňské univerzitě srovnávací literární vědu a německou filologii. V letech 2008–2012 se vědecky podílela na projektu Kommentierte Bibliographie zu Nibelungenlied und Nibelungensage a byla asistentkou na Ústavu germanistiky Vídeňské univerzity. V současné době je lektorkou na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Knihu bude možné si zakoupit. 

Herzsprung-Verlag

Vstup volný

novinky

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ