Jiří Gruša: Dotazník & Prózy I – Povídky a novely

Knižní prezentace

06.10.2014 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) Bohdan Lukáš

Česky a německy

Fotky z akce naleznete zde.

Jiří Gruša (1938, Pardubice – 2011, Bad Oeynhausen, D):

Studium filozofie a historie na Karlově univerzitě v Praze; novinář, lyrik, prosaik, esejista, překladatel, nezaměstnaný, intelektuál; exdisident; velvyslanec v letech 1990–2004; prezident PEN International 2003–2009; ředitel Diplomatické akademie ve Vídni 2005–2009.

Sabine Gruša a Mojmír Jeřábek pohovoří k oběma nově vydaným publikacím tohoto významného autora.

Dotazník je součást desetidílné německé edice souborného díla. Jde o první velkou prózu, jíž se autorovi podařilo se významně zapsat do české literatury druhé poloviny 20. století. V němčině je román již léta rozebrán, a proto je nyní s napětím očekáváno jeho nové vydání.

První svazek Prózy I – Povídky a novely českého desetidílného díla Jiřího Gruši s obsáhlou studií Milana Uhdeho obsahuje texty známé i zcela neznámé.

Německé vydání Jiří Gruša: Dotazník / Der 16. Fragebogen (nakladatelství Wieser Verlag, Klagenfurt)

české vydání Jiří Gruša: Prózy I – Povídky a novely / Prosa I – Erzählungen und Novellen (nakladatelství Barrister & Principal)

 

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

novinky

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ