Jiří Gruša: Dotazník & Prózy I – Povídky a novely

Knižní prezentace

06.10.2014 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) Bohdan Lukáš

Česky a německy

Fotky z akce naleznete zde.

Jiří Gruša (1938, Pardubice – 2011, Bad Oeynhausen, D):

Studium filozofie a historie na Karlově univerzitě v Praze; novinář, lyrik, prosaik, esejista, překladatel, nezaměstnaný, intelektuál; exdisident; velvyslanec v letech 1990–2004; prezident PEN International 2003–2009; ředitel Diplomatické akademie ve Vídni 2005–2009.

Sabine Gruša a Mojmír Jeřábek pohovoří k oběma nově vydaným publikacím tohoto významného autora.

Dotazník je součást desetidílné německé edice souborného díla. Jde o první velkou prózu, jíž se autorovi podařilo se významně zapsat do české literatury druhé poloviny 20. století. V němčině je román již léta rozebrán, a proto je nyní s napětím očekáváno jeho nové vydání.

První svazek Prózy I – Povídky a novely českého desetidílného díla Jiřího Gruši s obsáhlou studií Milana Uhdeho obsahuje texty známé i zcela neznámé.

Německé vydání Jiří Gruša: Dotazník / Der 16. Fragebogen (nakladatelství Wieser Verlag, Klagenfurt)

české vydání Jiří Gruša: Prózy I – Povídky a novely / Prosa I – Erzählungen und Novellen (nakladatelství Barrister & Principal)

 

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

AiR pro českého umělce v Grazu
Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015, zapsaný ústav a program St.A.i.R. zemské vlády spolkové země Štýrsko vyhlašují otevřenou výzvu na rezidenční pobyt ve městě Graz (Štýrský Hradec) v termínu září až listopad 2017. Více informací (v angličtině).

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2017
Úřad spolkového kancléře ve spolupráci s KulturKontakt Austria vypisuje na školní rok 2017 stipendijní místa ve Vídni a v Salzburgu pro zahraniční umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016 příp. 15. října 2016 (podle oboru). Více informací naleznete zde.

Vyhrajte jízdenky LEO Expressu
Od července 2016 jezdí společnost LEO Express i do Vídně a Vy s námi můžete během léta každý týden soutěžit o 2 vouchery na libovolnou jízdu ve třídě Economy a vyrazit například do rakouské metropole za kulturou. Kvízy zveřejníme na našem facebooku.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ