Kathrin Röggla - Nachtsendung: unheimliche Geschichten

20.02.2018 18:00, Brno, Moravská zemská knihovna, Malý sál, Kounicova 65

Obrázek k akci Kathrin Röggla - Nachtsendung: unheimliche Geschichten

Pouze německy

Kathrin Röggla vypráví v knize Nachtsendung o obyčejných lidech, bojujících s paranoiou a ztrátou suverenity v odcizeném pracovním prostředí. Dějí se děsivé věci, kterým přihlížíme: Letadlo nevzlétne, zůstane stát na startovací dráze, nikdo neví proč, rozhostí se ticho. Jedná se o horor, televizní seriál nebo o realitu? Lidé mizí, dítě buduje diktaturu, noční volající referují o povstáních, propuká násilí. S vypravěčskou vervou, vtipem a jasnozřivostí se Kathrin Röggla ve svých děsivých povídkách staví proti absurdní, falešné a hrůzné přítomnosti.

Kathrin Röggla (*1971, Salcburk) je prozaička, dramatička a autorka řady rozhlasových her. Mezi její nejznámější díla patří prozaické knihy really ground zero, die alarmbereiten, román wir schlafen nicht a sbírka esejí a divadelních her pod názvem besser wäre: keine. Za své dílo byla vyznamenána řadou ocenění (např. Italo-Svevo-Preis, Anton-Wildgans-Preis, Arthur-Schnitzler-Preis a Bruno-Kreisky-Preis für das politische Buch). V současné době žije v Berlíně.

Vstup volný

novinky

Literární stipendium Grazer Stadtschreiber 2018/19
Se stipendiem města Graz může spisovatel po celý rok pracovat bez finančního tlaku a užívat si atmosféru i kulturní dění města. Uzávěrka přihlášek: 31.3.2018. Další informace (v němčině)

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ