Prague Microfestival

Současné evropské experimentální psaní

18.05. - 21.05.2017, Praha 1, Skautský institut, Staroměstské náměstí 4

(c) Prague Microfestival

Konsekutivně tlumočeno

Na letošním Prague Microfestivalu vystoupí přes dvacet účinkujících, a to zejména současných českých básníků (Adam Borzič, Božena Správcová, Olga Stehlíková) a spisovatelů (Michal Ajvaz, Jáchym Topol), anglofonních autorů působících v Praze (Louis Armand, Thor Garcia, Ken Nash, Phil Shoenfelt) a představitelů evropské experimentální poezie, ke kterým patří mimo jiné i Thomas Antonic. 

Thomas Antonic a Michael Fischer vystoupí první den festivalu (18.5. od 21.45 h) s experimentální formou literatury –Antonicova poezie bude spontánně kombinována se Fischerovými zvukovými experimenty.

Thomas Antonic je spisovatel, hudebník a filmař. Experimentuje s prózou a poezií, překračuje hranice různých žánrů a kombinuje texty se zvukem. Na Vídeňské univerzitě vede výzkumný projekt zaměřený na spojitost beatové generace s experimentálními autory mimo území USA. Jeho nejnovější kniha nese název Dead Line: Bild / Text / Cut-Up (2016). T. Antonic žije a pracuje ve Vídni.

Michael Fischer zkoumá mluvené slovo a zvuk. Od poloviny 90. let pracoval s mezinárodně uznávanými umělci v oblasti improvizované hudby, experimentální poezie, koncepčního a výtvarného umění. V roce 2004 založil orchestr Vienna Improvisers Orchestra a je dirigentem významných mezinárodních ansámblů a sborů.

Letos bude součástí Prague Microfestivalu i studentská konference MicroLab, jakož i výstava současného umění a fotografie Microshow.

denně od 
19 h            Autorská čtení 

21.30 h       Filmové projekce, Kulturní happeningy, Hudební program 
                   Ian Mikyska & the Stratocluster, Vit Bohal & the Syndicate

Vstup volný

Prague Microfestival na Facebooku

 

novinky

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ