Teresa Präauer: Für den Herrscher aus Übersee

22.07.2014 18:00, Praha 2, Pražský literární dům autorů německého jazyka, Ječná 11

Obrázek k akci Teresa Präauer: Für den Herrscher aus Übersee

Česky a německy

Teresa Präauer (*1979, Linec) je rakouská spisovatelka a umělkyně a žije ve Vídni. Studovala germanistiku a malbu v Berlíně, Salcburku a Vídni. V roce 2009 vydala poeticko-ornitologickou sbírku pohlednic Taubenbriefe von Stummen an anderer Vögel Küken (Edition Krill, Wien). V roce 2010 ilustrovala knihu Wolfa Haase Die Gans im Gegenteil (Hoffmann und Campe). Svou románovou prvotinu Für den Herrscher aus Übersee vydala v roce 2012 v nakladatelství Wallstein.

Hlavními postavami románu jsou dva malí sourozenci a jejich prarodiče, žijící na statku, zatímco rodiče jim posílají z cesty kolem světa pohlednice. Román o dětských snech a životní moudrosti, vyprávěný se smyslem pro detail a s výraznou obrazovou představivostí. Román byl vyznamenán literární cenou televizní stanice ZDF Aspekte-Literaturpreis za nejlepší prozaický debut v německém jazyce.

Vstup volný

 

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

novinky

Literární stipendium Grazer Stadtschreiber 2018/19
Se stipendiem města Graz může spisovatel po celý rok pracovat bez finančního tlaku a užívat si atmosféru i kulturní dění města. Uzávěrka přihlášek: 31.3.2018. Další informace (v němčině)

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ