Teresa Präauer: Für den Herrscher aus Übersee

22.07.2014 18:00, Praha 2, Pražský literární dům autorů německého jazyka, Ječná 11

Obrázek k akci Teresa Präauer: Für den Herrscher aus Übersee

Česky a německy

Teresa Präauer (*1979, Linec) je rakouská spisovatelka a umělkyně a žije ve Vídni. Studovala germanistiku a malbu v Berlíně, Salcburku a Vídni. V roce 2009 vydala poeticko-ornitologickou sbírku pohlednic Taubenbriefe von Stummen an anderer Vögel Küken (Edition Krill, Wien). V roce 2010 ilustrovala knihu Wolfa Haase Die Gans im Gegenteil (Hoffmann und Campe). Svou románovou prvotinu Für den Herrscher aus Übersee vydala v roce 2012 v nakladatelství Wallstein.

Hlavními postavami románu jsou dva malí sourozenci a jejich prarodiče, žijící na statku, zatímco rodiče jim posílají z cesty kolem světa pohlednice. Román o dětských snech a životní moudrosti, vyprávěný se smyslem pro detail a s výraznou obrazovou představivostí. Román byl vyznamenán literární cenou televizní stanice ZDF Aspekte-Literaturpreis za nejlepší prozaický debut v německém jazyce.

Vstup volný

 

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

AiR pro českého umělce v Grazu
Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015, zapsaný ústav a program St.A.i.R. zemské vlády spolkové země Štýrsko vyhlašují otevřenou výzvu na rezidenční pobyt ve městě Graz (Štýrský Hradec) v termínu září až listopad 2017. Více informací (v angličtině).

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2017
Úřad spolkového kancléře ve spolupráci s KulturKontakt Austria vypisuje na školní rok 2017 stipendijní místa ve Vídni a v Salzburgu pro zahraniční umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2016 příp. 15. října 2016 (podle oboru). Více informací naleznete zde.

Vyhrajte jízdenky LEO Expressu
Od července 2016 jezdí společnost LEO Express i do Vídně a Vy s námi můžete během léta každý týden soutěžit o 2 vouchery na libovolnou jízdu ve třídě Economy a vyrazit například do rakouské metropole za kulturou. Kvízy zveřejníme na našem facebooku.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2016 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ