Jak navrhnout férově sdílené město?

Kongres žen 2017 – Ženy a veřejný prostor

23.09.2017, Praha 2, IPR CAMP (Centrum architektury a městského plánování), Vyšehradská 57

(c) wpsprague.com

Pouze česky

Workshop vychází z 8 příběhů komiksové knihy Jak navrhnout férově sdílené město? inspirované gendrově citlivou praxí vídeňského městského plánování. Kniha vznikla jako reflexe výjimečné práce rakouské urbanistky Evy Kail a političky a bývalé místostarostky 6. vídeňského distriktu Renate Kaufmann. Na příbězích hrdinů každodenního života – dívky, rodičů, starší ženy, postaršího páru, dětí a obyvatel rušných center měst – bude demonstrováno, jak podstatnou překážkou může být stávající design. Společná diskuse se zaměří na to, jak významně mohou inovativní řešení a uvědomělý design přispět ke kvalitě městského života i bez navýšení nákladů. Cílem workshopu bude také sdílení zkušeností a hledání dalších příběhů, které účastníci workshopu znají ze svého okolí. Organizuje pražská kancelář nadace Heinrich-Böll-Stiftung ve spolupráci s WPS Prague.

Ve střední Evropě architektonická praxe a prostorové plánování obvykle dobře slouží zdravým a ekonomicky aktivním osobám. Z demografického pohledu však ekonomicky aktivní lidé činí jen o něco málo více než polovinu obyvatel města. Zbytek tvoří senioři a lidé mladší 18 let . Ukazuje se, že naše populace stárne. Vezmeme-li navíc v úvahu genderové hledisko, profesi a kulturní zázemí, pak se skupiny uživatelů zásadním způsobem liší. Každá z nich má jiné potřeby, ale všichni by měli dostat příležitost užívat a sdílet veřejný prostor.

Kongres žen 2017

IPR CAMP

Heinrich Böll Stiftung

WPS Prague

Vstup zdarma, registrace nutná: cz-info@cz.boell.org

novinky

„translation“ – film o esenci kulturní politiky
U příležitosti konference o zahraniční kulturní politice 2017 byla požádána mladá režisérka Veronika Schubert, aby umělecky ztvárnila svoji interpretaci zahraniční kulturní politky. Ve filmu jde o podněty a poznávání, a také o vše nové, co se spojuje a formuje – stejně jako v zahraniční kulturní diplomacii.

Brožura HOLKY V SÍTI. Jak se chovat v prostředí (a)sociálních médií.
Internet je zábava, ale také vzdělávání, práce a komunikace. Trávíme tam spoustu času. A stejně jako veřejný prostor může být i online svět nebezpečný. Publikace je určena dívkám, které chtějí nástrahami internetového světa proplouvat sebevědomě a svobodně využívat všech jeho možností. Více informací

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

MA program - Diplomacy in Difficult Environments
je nový MA program, který nabízí univerzita v Kremži. Více informací

Rakouská stipendia pro zahraniční studenty, akademiky a vědce
Rakouské Spolkové ministerstvo pro vědu, výzkum a hospodářství opět vypisuje stipendia na léto 2017, respektive pro akademický rok 2017/18. Vypsání probíhá prostřednictvím Rakouské databáze pro stipendia a podporu výzkumu www.grants.at (v němčině a v angličtině). Podání elektronické žádosti je povinné.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ