Pódiový rozhovor s Irmgard Griss

Cyklus Pražské rozhovory

04.05.2017 19:00, Praha 1, rezidence rakouského velvyslance

(c) Gabriel Gschaider

Pouze německy

Akademické fórum Spolku absolventů Rakouského gymnázia v Praze zve k dalšímu diskuznímu večeru v rámci cyklu „Pražské rozhovory“. Hostem bude tentokrát Irmgard Griss – bývalá předsedkyně rakouského nejvyššího soudu (OGH) a kandidátka na rakouskou prezidentku bez stranické příslušnosti. I. Griss bude diskutovat o aktuálních proměnách ve společnosti a politice.

Pražské rozhovory byly původně pořádány Rakouským kulturním fórem v Praze. Akademické fórum převzalo organizaci Pražských rozhovorů a pořádá je nyní ve vlastní režii a spolupráci s Rakouským kulturním fórem. Akce se koná pod záštitou rakouského ministra zahraničí Sebastiana Kurze.

Moderace: Florian Petautschnig, žurnalista ORF

Omezená kapacita - Vaši účast potvrďte, prosím, na emailové adrese: christine.haller@bmeia.gv.at 
Tel. +420 257 0905-71

Místo konání:
Rezidence rakouského velvyslance
Kanovnická 4
Praha 1 – Hradčany

Vstup volný

novinky

Brožura HOLKY V SÍTI. Jak se chovat v prostředí (a)sociálních médií.
Internet je zábava, ale také vzdělávání, práce a komunikace. Trávíme tam spoustu času. A stejně jako veřejný prostor může být i online svět nebezpečný. Publikace je určena dívkám, které chtějí nástrahami internetového světa proplouvat sebevědomě a svobodně využívat všech jeho možností. Více informací

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

MA program - Diplomacy in Difficult Environments
je nový MA program, který nabízí univerzita v Kremži. Více informací

Rakouská stipendia pro zahraniční studenty, akademiky a vědce
Rakouské Spolkové ministerstvo pro vědu, výzkum a hospodářství opět vypisuje stipendia na léto 2017, respektive pro akademický rok 2017/18. Vypsání probíhá prostřednictvím Rakouské databáze pro stipendia a podporu výzkumu www.grants.at (v němčině a v angličtině). Podání elektronické žádosti je povinné.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ