Oliver Ressler: Vše se spojuje, zatímco se vše rozpadá

22.06.2017 18:00 - 12.09.2017, Praha 7, ARCHIP, Františka Křížka 1

(c) ressler.at

Dvoukanálová videoinstalace Olivera Resslera sleduje hnutí na ochranu klimatu a jeho úsilí odbourat ekonomický systém zcela závislý na fosilních palivech. Jde o nahrávku událostí klíčových pro klimatologické hnutí, která propojuje nespočet situací, kontextů, názorů a zkušeností. První dvě události jsou zdokumentovány jednotlivě – akce v průběhu summitu COP 21 v Paříži v prosinci 2015 a blokáda místa těžby fosilních paliv v Německu v květnu 2016. Projekt bude průběžně doplňován o další epizody, stejně jako stále pokračuje úsilí změnit ekonomiku závislou na ropě. Titul „Vše se spojuje, zatímco se vše rozpadá“ odkazuje k situaci, kdy víme, že technologie potřebná k ukončení éry fosilních paliv již existuje. Zda bude současná ekologická, sociální a hospodářská krize překonána, je především otázkou politické moci.

Cultural Hijack je mezinárodní výstavní projekt, který představuje 27 umělců či uměleckých skupin z celého světa, kteří se věnují intervenčnímu umění, jež navazuje na umění happeningu, land artu a environmentu. Umělci pracují s veřejným městským prostorem a prostřednictvím nenásilných zásahů přetvářejí obvyklé prostředí a ovlivňují tak každodennost konkrétního města / místa. Výstava je postavena na tvorbě in situ v galerii a na legálních městských zónách. Cultural Hijack je „únosem běžného“, očekávatelného, výměnou za moment překvapení a možnost reflexe, ne-li přímo osobní aktivní účasti.

23. 6. - 12. 9.
denně kromě pondělí, 14–19 h
Vernisáž 23. 6. 18 h

Vstup volný

 

novinky

EUNIC AppEUNIC App
Evropská kultura v Praze
ve Vašem mobilu

AiR - stipendia Úřadu spolkového kancléře na rok 2018
Úřad spolkového kancléře vypisuje na školní rok 2018 stipendium Artist in Residence ve Vídni a v Salcburku pro zahraniční výtvarné umělce ze všech oborů. Uzávěrka přihlášek je 18. září 2017. Více informací.

Rakouský rok na Vltavě
Český rozhlas Vltava uvádí po celý rok 2017 literární, dramatické, publicistické, dokumentární a hudební pořady, věnované kultuře, umění a historii Rakouska a také vztahům této země s českou společností a kulturu dnes i v minulosti. Detailní informace k projektu a program & archiv.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2017 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS EUNIC App
DE / CZ