Oliver Ressler: Vše se spojuje, zatímco se vše rozpadá

22.06.2017 18:00 - 12.09.2017, Praha 7, ARCHIP, Františka Křížka 1

(c) ressler.at

Dvoukanálová videoinstalace Olivera Resslera sleduje hnutí na ochranu klimatu a jeho úsilí odbourat ekonomický systém zcela závislý na fosilních palivech. Jde o nahrávku událostí klíčových pro klimatologické hnutí, která propojuje nespočet situací, kontextů, názorů a zkušeností. První dvě události jsou zdokumentovány jednotlivě – akce v průběhu summitu COP 21 v Paříži v prosinci 2015 a blokáda místa těžby fosilních paliv v Německu v květnu 2016. Projekt bude průběžně doplňován o další epizody, stejně jako stále pokračuje úsilí změnit ekonomiku závislou na ropě. Titul „Vše se spojuje, zatímco se vše rozpadá“ odkazuje k situaci, kdy víme, že technologie potřebná k ukončení éry fosilních paliv již existuje. Zda bude současná ekologická, sociální a hospodářská krize překonána, je především otázkou politické moci.

Cultural Hijack je mezinárodní výstavní projekt, který představuje 27 umělců či uměleckých skupin z celého světa, kteří se věnují intervenčnímu umění, jež navazuje na umění happeningu, land artu a environmentu. Umělci pracují s veřejným městským prostorem a prostřednictvím nenásilných zásahů přetvářejí obvyklé prostředí a ovlivňují tak každodennost konkrétního města / místa. Výstava je postavena na tvorbě in situ v galerii a na legálních městských zónách. Cultural Hijack je „únosem běžného“, očekávatelného, výměnou za moment překvapení a možnost reflexe, ne-li přímo osobní aktivní účasti.

23. 6. - 12. 9.
denně kromě pondělí, 14–19 h
Vernisáž 23. 6. 18 h

Vstup volný

 

novinky

STARTS PRIZE 2018
Cenou STARTS Prize 2018 vypisuje Ars Electronica již potřetí prestižní soutěž o hlavní ceny ve výši 2 x 20 000 Eur z pověření jménem Evropské komise. Hledají se inovativní projekty na rozhraní vědy, techniky a umění. STARTS = Science + Technology + Arts. Uzávěrka přihlášek: 2. března 2018. Další informace

Bilaterální sítě designu. Inovace designu od moderny kolem roku 1900 po modernu digitální.
Rakouské kulturní fórum v Praze je nyní partnerem projektu Interreg Bilaterální sítě designu. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ