Brožura HOLKY V SÍTI. Jak se chovat v prostředí (a)sociálních médií.

Internet je zábava, ale také vzdělávání, práce a komunikace. Trávíme tam spoustu času. A stejně jako veřejný prostor může být i online svět nebezpečný. Publikace je určena dívkám, které chtějí nástrahami internetového světa proplouvat sebevědomě a svobodně využívat všech jeho možností.

Internet výrazně změnil životy mladých lidí. Nabízí dívkám nesčetné možnosti, ale také před ně staví nové výzvy.

Stejně jako naše společnost je i internet zasažen sexistickými strukturami. Například podle studie z roku 2015 čelí dívky a ženy nenávistným komentářům třikrát častěji. Podceňování žen a dívek se projevuje mnoha formami: jejich názory jsou zesměšňovány nebo nejsou brány stejně vážně, je kritizován jejich vzhled nebo je uplatňováno zastaralé dělení rolí.

Jelikož verbální násilí na internetu vůči ženám podléhá specifickým mechanismům, je brožura pro používání (a)sociálních médií Holky v síti zaměřena právě na dívky. Poskytuje podporu při online sexismu, cybermobingu a projevech nenávisti na webu tím, že posiluje reflexi o vlastním online chování a je zdrojem užitečných informací.

U příležitosti konání Kongresu žen 2017 na téma Ženy a veřejný prostor připravilo Rakouské kulturní fórum v Praze ve spolupráci s Kongresem žen českou brožuru Holky v síti. Jak se chovat v prostředí (a)sociálních médií. Brožura vznikla na základě rakouského originálu Mädchen im Netz vydaného odborem pro ženy MA 57 města Vídně, který laskavě poskytl textovou předlohu pro českou verzi, která byla adaptována na české prostředí. 

Publikace bude k dispozici na Kongresu žen 23. 9. 2017.

(Další výtisky – např. pro školy – je možné do vyčerpání zásob poptat na adrese info@rkfpraha.cz).

Brožura Holky v síti ke stažení ve formátu pdf

Brožura Mädchen im Netz (v německém originále) ke stažení ve formátu pdf 


Připravily:
Rakouské kulturní fórum v Praze
Kongres žen
Odbor pro ženy MA 57 města Vídně

Galerie

COVER_HOLKY V SITI (c) ÖKF Prag / Grafik: Jessica Gaspar

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ