Das Mechanische?!

v rámci festivalu Expozice nové hudby (2.-6.3.2011)

06.03.2011 19:30, Brno, Klub Fléda, Štefánikova 24

© Gerlinde Hipfl

V-Trike je hudebně taneční inscenace vznikající z interakce hudby, pohybu a videa v reálném čase. Komorní představení využívá protikladu strojové a lidské interpretace. Choreografka a tanečnice vytvářejí souběžnou, někdy jakoby konkurenční, mnohdy však zcela nezávislou interpretaci autorovy partitury. Jak choreografka Gaigg uvádí: „...v této live-choreography je každé provedení zcela odlišné".

Winfried Ritsch ve svém projektu Woodscratcher eliminuje zásahy interpreta a vše ponechává pouze na interakci dřeva a kovového hrotu, který, podobný gramofonové přenosce, ze dřeva postupně odřezává jednotlivé „drážky“. Akci snímají čtyři mikrofony a proměňují ji ve zvuk cirkulující prostorem.

Choreografka: Christine Gaigg: V-Trike
Tančí: Veronika Zott

Expozice nové hudby

Winfried Ritsch

V-Trike

Bernhard Lang

Fléda

novinky

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Grantový program DANCE ON TOUR Austria
je projekt TanzQuartier Vídeň ve spolupráci s rakouským Spolkovým ministerstvem pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA). DANCE ON TOUR Austria podporuje hostování současných umělců a umělkyň v oblasti tance a performance, kteří mají své sídlo v Rakousku. Více informací.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T153
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ