Depth of Shadow

Multimediální instalace a performance

20.02.2019 17:00, Praha 7, Studio Alta, U Výstaviště 21

Foto: Silent Fragments © andreahackl.com

Naše psychologie a naše podvědomí formují naši biologii a naše tělo. Zohledníme-li všechny informace, které v sobě neseme, naskýtá se otázka: Do jaké míry je naše tělo naším vlastním tělem?

Nové představení Andrey Hackl pojednává o minulosti a o vzpomínkách, které jsou v našem těle uloženy, které za pomoci našeho těla vyplouvají na povrch a které ovlivňují a možná spoluvytvářejí naší identitu. Pojednává o těle jako krajině naší duše, o různých zákoutích našeho těla, kde se skrývají rozličné emoce, pocity a vzpomínky. O pohybu, který lze najít uvnitř, ale i o dialogu, který je možno navázat. O možnosti změny a transformace prostřednictvím těla. O poezii a o síle, jejímž zdrojem je tato cesta.

Součástí představení bude i prezentace tanečního filmu Silent Fragments.

Andrea Hackl je rakouská choreografka, tanečnice, pedagožka a videoumělkyně, která je v únoru 2019 na rezidenčním pobytu v pražském Studiu Alta.

There is a silence where hath been no sound,
There is a silence where no sound may be,
In the cold grave—under the deep, deep sea,
Or in wide desert where no life is found,
Which hath been mute, and still must sleep profound”

Silence – Thomas Hood

Koncept, choreografie, performance: Andrea Hackl, ANDREA HACKL PROJECTS
Hudba: Ivan Shopov [Balkansky | Cooh] + Colin Stetson

Trailer

Andrea Hackl na Facebooku

www.andreahackl.com

www.altart.cz

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Grantový program DANCE ON TOUR Austria
je projekt TanzQuartier Vídeň ve spolupráci s rakouským Spolkovým ministerstvem pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA). DANCE ON TOUR Austria podporuje hostování současných umělců a umělkyň v oblasti tance a performance, kteří mají své sídlo v Rakousku. Více informací.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T146
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ