SILK Fluegge: DISASTROUS

15.10.2017 19:00, Praha 7, divadlo Alfred ve dvoře, Františka Křížka 36 (pro rodiny s dětmi od 10 let)

(c) Martina Houdek

Pouze česky

Pohroma jako šance k obnově, hledání nových řešení a nalézání nových pravidel. Taneční představení tří dospělých performerů z Rakouska a tří dětských tanečníků z Česka pod vedením choreografky Silke Grabinger.

Silke Grabinger vystudovala užitou grafiku a design. Její multimediální díla jsou vystavena ve Spojených státech, Kanadě i Evropě, získala také několik ocenění. V roce 1997 začala tančit breakdance, následovaly projekty se sdružením Pottporus a mezinárodní turné. V letech 2006 – 2008 vystupovala v představení Cirque du Soleil / The Beatles Show "LOVE" v Las Vegas a spolupracovala s choreografy Davem St. Pierrem, Margie Gillis a Danielem Ezralowem. V roce 2008 uvedla své první sólové představení [SLIK], které získalo ocenění Posthof a města Lince – Evropského hlavního města kultury (2009) a sklidilo úspěch na turné po Evropě a Africe. V roce 2009 získala Silke Grabinger také státní stipendium pro studium hudby a scénických umění a Rakouskou státní cenu za design za skupinovou výstavu „space & design strategies“. Ztvárnila postavu ANIMY v představení „playGuldaplay“ vytvořeném na počest Friedricha Guldy ve Wiener Konzerthaus. V roce 2010 hrála rovněž hlavní roli v představení Lawine Torren „babyjet“ (na festivalu Linzer Klangwolke). Její současný repertoár obsahuje několik skupinových performancí se soubory SILK Cie. & SILK Fluegge.

Režie, koncept, choreografie: Silke Grabinger
Produkce, asistentka choreografie: Olga Swietlicka
Hudba: Ivan Shopov
Světelný design: Jan Derschmidt 
Kostýmy: Bianca Fladerer
Tanečníci a performeři: Michaela Hulvejová, Matej Kubuš, Jerca Rožnik Novak, Ester Táchová, Dorota Gůrová, Kirill Chandler Rumyantsev 
Poděkování za podporu: Linz Kultur, Land Oberösterreich, BKA, Motus, z. s.

Facebook Event

MotusPrague na Facebooku

Alfred ve dvoře

GoOut

Recenze na Opera Plus

Vstupné: 250 Kč / 150 Kč (zlevněné)
Vstupenky – Rezervace

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ