71 fragmentů chronologie náhody

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

27.07.2019 14:30, Uherské Hradiště, Slovácké divadlo, Tyršovo náměstí 480

(c) filminstut.at

Německy, české a anglické titulky

Fenoménu agresivity a násilí se věnuje závěr volné trilogie Michaela Hanekeho 71 fragmentů chronologie náhody, kde tvůrce opustil detailní psychologickou analýzu a soustředí se na sociologickou studii prostředí a postav. Příběh je zasazen do předvánoční doby roku 1993. Zachycuje okamžiky z všedního života několika postav, které pocházejí z odlišných společenských tříd a navzájem se neznají. Stanou se obětmi masového vraha, který začne v bance střílet do davu a poté spáchá sebevraždu.

Formálně novátorský vytříbený snímek složený, jak už název napovídá, z fragmentů, komentuje nejen současnou konzumní společnost trpící prázdnotou, ale i mediální svět. Konkrétně se dotýká aktuální podoby televizního zpravodajství vytvářeného z neúplných věcí - ze zlomků pravdy.

„71 fragmentů chronologie náhody“ – tři podstatná jména, dva genitivy, jedna číslovka a žádné sloveso. Kdo přesto zajde do kina, neprohloupí.
KulturSPIEGEL

Režie: Michael Haneke

71 fragmentů chronologie náhody (AT / DE 1994, 95 min.)

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T347
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ