DAS FILMFEST v Praze

Festival německy mluvených filmů

18.10. - 22.10.2017, Praha, kino Lucerna, Vodičkova 36; kino Atlas, Sokolovská 371/1

(c) dasfilmfest.cz

Všechny filmy mají české titulky (většina i anglické - viz dasfilmfest.cz)

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST představí letos již po dvanácté aktuální filmovou tvorbu z Rakouska, Německa a Švýcarska. Pražští a brněnští diváci se mohou těšit na nejnovější hrané a dokumentární filmy ve čtyřech tematických sekcích (BEZ)MOC, FUTUR PERFEKT, DAS FILMFEST SPEZIAL a DIE DOKU, chybět nebudou ani projekce krátkých filmů. 

Na programu je celkem 12 současných rakouských (ko-) produkcí od režisérů, kteří již získali Oscara (Stefan Ruzowitzky), i těch začínajících (Monja Art, Adrian Goiginger, Josef Hader), se známými herci (Tobias Moretti, Josef Hader) či novými tvářemi (Verena Altenberger, Violetta Schurawlow) a napříč všemi žánry: akční thrillery (Peklo – Inferno), chladné dystopie (Skryté rezervy, Life Guidance), Coming-Of-Age a teenagerovské lovestory (Sedmnáct, Střed mého světa), tragikomedie plné černého humoru (Divoká myš), psychologické thrillery (Zvířata), pohnutá dramata (Nejlepší ze všech světů), velký autorský film (Western), jímavé historické filmy (Před ranními červánky) a burcující dokumenty (Sedláku náš, Třetí možnost).

K festivalu tradičně patří i setkání se zajímavými hosty z řad filmových tvůrců, se kterými mohou návštěvníci po projekcích diskutovat. Na festivalu jsou vítáni všichni, znalosti němčiny nejsou nutné, protože všechny filmy mají české titulky (a většinou i anglické) a diskuze s tvůrci jsou tlumočeny do češtiny. Festival také nabízí již tradičně široký výběr dopoledních projekcí pro školy v kině Lucerna.

Kompletní program a informace o všech filmech najdete na www.dasfilmfest.cz

Sledujte nás také na www.facebook.com/dasfilmfest

DAS FILMFEST - Trailer

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ