Menandros & Thaïs / Prinz Aberjaja

23.11.2017 17:00, Praha, Kino Ponrepo, Bartolomějská 11

Obrázek k akci Menandros & Thaïs / Prinz Aberjaja

s českými resp. německými titulky

Za přítomnosti režisérů Antonína Šilara a Ondřeje Cikána.

Krátký film Prinz Aberjaja slaví Pražskou premiéru. Princezna netuší, jestli miluje svého prince nebo rytíře, který ji zachránil před drakem. Posléze pochopí, že princ, rytíř i její němý sluha jsou tím samým mužem. Hypnotyzující obrazy z Českého středohoří a poetická němčina jsou v kontrastu s brutalitou loučení.

Německy (a mezitím i česky) píšící autor a klasický filolog Ondřej Cikán se pohybuje od dětství mezi českým a německým světem. Přeložil do němčiny Máchův Máj a složil vlastní epos Prinz Aberjaja („princ Ale ano ano“) podle pohádky Prinz Bajaja ze sbírky Boženy Němcové. Krátký film Prinz Aberjaja je adaptací několika scén z básně.

Paula Beer získala 2016 na Benátském filmovém festivalu cenu Marcella Mastroianniho pro nejslibnější herečku.

Režie: Anatol Vitouch, Ondřej Cikán

Hrají: Paula Beer, Ondřej Cikán

Prinz Aberjaja (AT/CZ 2017, 10 min, předfilm)

***

Menandros & Thaïs: Starověk se mísí se současností, čeština s němčinou. Thaïs je během své svatby s Menandrem unesena piráty. Ve snaze ji vysvobodit se ženich mění v krvelačné monstrum, jeho koni narostou křídla, čarodějnice jej zaslíbí jiné ženě, král Xerxes jej zbaví mužnosti, ale přesto na konci vše dopadne šťastně. Šťastně? Film vznikal po dobu šesti let, zpočátku bez oficiálních grantů, ale za to s více než 300 (zčásti profesionálními) dobrovolníky. Nakonec byl podpořen Českým fondem kinematografie a oslavil premiéru na Pražském mezinárodním festivalu Febiofest.

Režie: Antonín Šilar, Ondřej Cikán

Hrají: Jakub Gottwald, Jessyca R. Hauser, Ondřej Bauer, Violetta Zupančič

 

Menandros & Thaïs (CZ/AT 2016, 129 min)

Trailer

 

FB Event

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ