Přehlídka rakouských krátkých filmů 2020

online - Flimmit

FREIGANG (c) Aram Baroian

Německy; anglické titulky (nebo bez dialogu)

V rámci přehlídky budou promítány filmy, které Akademie rakouského filmu zařadila do předvýběru pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu 2019. Cenu za nejlepší krátký film získal v lednu režisér Martin Winter za svůj snímek Freigang (Propustka) (AT/DE 2019, 35 min.).

Přehlídka rakouských krátkých filmů 2020 vznikla ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) a Akademie rakouského filmu a je k dispozici po celém světě zdarma a online do konce června 2020. To je možné díky spolupráci mezi Akademií rakouského filmu a rakouskou streamovací službou Flimmit.


Na krátké filmy se můzete podívat na této adrese http://filmpreis.flimmit.com/ s těmito přístupovými údaji:


E-Mail-Adresse: kurzfilmschau@bmeia.com
Passwort: ÖsterreichischeKurzfilmschau2020


Bundesministeriums für europäische und internationale Angelegenheitenrakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908774113464
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ