Rakouské filmy na DAFilms

online - DAFilms.cz

Get Ready_Peter Tscherkassky (c) sixpackfilm

Na platformě VOD DAFilms je v současné době k dispozici více než 100 rakouských filmů nebo koprodukcí. Zastoupeni jsou velikáni rakouského dokumentárního filmu jako jsou Michael Glawogger, Nikolaus Geyrhalter a Ruth Beckermann, legendy jako Gustav Deutsch, renomovaní filmaři a filmařky jako Anja Salomonowitz, Andreas Horvath, Stefan Bohun a umělci z oblasti experimentálního a krátkého filmu jako např. Peter Tscherkassky, Virgil Widrich, Siegfried A. Fruhauf a Johannes Hammel.

Na několik vybraných filmů upozorňujeme také zvlášť v našem přehledu filmových akcí.

S účtem na Facebooku lze převážnou většinu rakouských filmů v České republice streamovat zdarma pomocí možnosti „Sdílej a sleduj zdarma“. Alternativně, i bez facebookového uživatelského účtu, je možné streamovat nebo stahovat příslušný film za jednorázový poplatek nebo s předplatným získat přístup k dalším 2000 dokumentárním filmům z celého světa.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce sedmi klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Cílem Doc Alliance je prosazování žánru dokumentárního filmu, propagace jeho rozmanitosti a podpora kvalitních autorských filmů.

DAFilms.cz


#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908742980874
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ