Shorts I – Večer krátkých filmů

DAS FILMFEST - Festival německy mluvených filmů 2018

20.10.2018 17:45, Praha, Kino Lucerna, Vodičkova 36

© Alexander Dirninger

Německy; anglické a české titulky

Během filmového večera se díky atraktivnímu výběru budete moci mnohokrát přesvědčit, že kvalitní film nemusí nutně mít 90 minut...

Za podpory Přehlídky rakouských krátkých filmů, která vznikla ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA) a Akademie rakouského filmu uvádíme v rámci SHORTS I snímky z předvýběru Rakouské filmové ceny 2018.

V PRVNÍ ŘADĚ
AT 2016, R. Veronika Schubert, 6 min.

Na 3000 skleněných destičkách jsou vyryty obrysy pohybu mraků. Linky působí jako neustále se měnící hranice na imaginární mapě. Zvukovou kulisu tvoří koláž televizních výroků, které byly zaznamenány v září 2015, kdy do Rakouska dorazily tisíce uprchlíků. Zvuková koláž vyjadřuje bezmocnost a neschopnost rakouské vlády, stejně jako nejednotnost Evropy. Politici se schovávají za prázdnými a otřepanými frázemi, televize vždy reaguje stejnými formulacemi. Toto video zobrazuje hněv režisérky nad nedostatkem solidarity, angažovanosti, vstřícnosti a lidské empatie.

 

FACING MECCA
CH 2017, R. Jan-Eric Mack, 27 min.

Důchodce Roli pomáhá syrskému utečenci Fareedovi nechat pohřbít ve Švýcarsku jeho ženu. Narážejí při tom na nepřekonatelné byrokratické překážky. Ale Roli má plán…

 

WANNABE
AT / DE 2017, R. Jannis Lenz, 29 min.

Coco je sedmnáct, a přestože nemá potřebný talent, zoufale se snaží stát slavnou. Je ochotná udělat cokoli, aby dosáhla uznání a vymanila se z průměrnosti. WANNABE, cross-mediální projekt spojující film s online video scénou, je příběhem mladé youtuberky, která si buduje fiktivní svět na internetu.

 

ALL THE TIRED HORSES
AT 2017, R. Sebastian Mayr, 24 min.

Alice a Josef jsou třicátníci a žijí ve Vídni. Jejich přátelé Peter a Ulli pozvali je a další pár, aby s nimi strávili Silvestra na horské chatě. Aby se všichni předem poznali, pozvou Alice a Josef ostatní čtyři na večeři k sobě domů. Protože Peter a Ulli však krátce předtím účast zruší, je z toho večeře s cizími lidmi. Diskutují se témata, kterými se zabývají lidé jako Alice a Josef. Je Berlín skutečně nejvýznamnějším evropským městem hipsterů, jaká je budoucnost monogamie, seznamovacích aplikací a jaký ještě býval smysl života? Během diskusí se všichni poznají víc, než doufali. Ještě před koncem moučníku je jasné, že tato večeře nebude tak snadno stravitelná.


Všechny informace:

DAS FILMFEST - Festival německy mluvených filmů
DAS FILMFEST na Facebooku

Všechny rakouské filmy a koprodukce v rámci Das Filmfestu 2018

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ