Třetí možnost

Dokumentární pondělí kina Světozor

15.01.2018 20:45, Praha 1, kino Světozor, Vodičkova 41

© Navigator Film, Judith Benedikt

Německy; anglické a české titulky

Co dělat, když se dozvíte, že čekáte zdravotně postižené dítě? Od této počáteční otázky rozvíjí Thomas Fürhapter svoji komplexní filmovou esej. V době prenatální diagnostiky a biopolitiky zasazuje Třetí možnost individuální osudy radikálně do současného a společensko-politického kontextu. Vrstvu po vrstvě oprošťuje náš pohled od základních otázek o narození, etice a normě – až se to, co se týká jen několika, změní v to, co se týká všech. 

Třetí možnost je filmová esej, která neodpovídá na otázky a ani se nesnaží předstírat, že vytváří morální úsudek. Ale odvažuje se hlasitě a jasně klást otázky, které na toto kontroverzní téma zaznívají. V první řadě otázku: Jsme my vlastně ještě normální?  

„Film pro náročného diváka, který rozhodně podnítí početné diskuze.“ Kleine Zeitung

Třetí možnost (AT 2017, 78 min.)

Režie: Thomas Fürhapter 

kino Světozor

Vstupenky - kino Světozor

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

Prague Microfestival
je každoroční festival, který letos již podesáté kombinuje současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a performancemi. Od 24. do 27. května představí více než 20 autorů z 10 zemí, mezi nimi i rakouské básníky Jopa Jotakina a Maxe Oravina. Více informací & kompletní program

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ