Hommage à Alfred Brendel

17.03. - 19.03.2019, Praha 1, Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12

(c) alfredbrendel.com

Pražské Rudolfinum se stane dějištěm třídenního festivalu Hommage à Alfred Brendel zahrnujícího nejen koncerty, ale i edukační programy. Rakouská klavírní legenda, pedagog, spisovatel, básník a filmový znalec Alfred Brendel osobně představí své knihy, které právě vycházejí v českých překladech, bude přednášet o interpretaci W. A. Mozarta a povede mistrovský kurz s českým souborem Trio Incendio. Na festivalu zazní souborné provedení smyčcových kvartetů Bély Bartóka a premiéra skladby Future Family českého skladatele Miroslava Srnky v podání věhlasného francouzského komorního souboru Quatuor Diotima.

Alfreda Brendela (1931, Loučná nad Desnou) zařadila firma Phillips Records do edice Největší klavíristé 20. století a nahrála s ním kompletní Beethovenovo a Schubertovo klavírní dílo. Brendel je známý především interpretací klavírních skladeb Franze Schuberta, Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadea Mozarta und Franze Liszta. Je držitelem čestných doktorátů z univerzit v Oxfordu a Yale a významných ocenění za celoživotní přínos – např. Cannes Classical Award, Gramophone Award a Beethovenův prsten.

Program a vstupenky

novinky

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T159
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ