Hudba na kole

MHF Concentus Moraviae (1. 6. – 25. 6. 2019)

15.06.2019 10:00, Lednicko-valtický areál, Pálava & Weinviertel (Dolní Rakousko)

(c) Adam Dusek

V rámci XXIV. mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae se koná další ročník projektu Hudba na kole, který spojuje hudbu, jízdu na kole, pobyt v přírodě, poznávání historických památek a míst v sousedních regionech jižní Moravy a Dolního Rakouska.

Z Lednicko-valtického areálu a dolnorakouského Weinviertelu vede cyklostezka přes 20 různých hudebních zastávek, kde čeští a rakouští hudebníci nabízejí ukázky různých hudebních žánrů – od klasiky přes jazz, klezmer, vídeňský šraml až ke crossoveru. Trasu lze plánovat individuálně v závislosti na kondici a přírodních či hudebních preferencích. V Břeclavi se mimo jiných představí rakouská kapela Nut Jazz Five, mladá dynamická hudební formace, která se upsala tradičnímu jazzu a dixielandu. Posluchače zaujme vtipným a spontánním provozováním hudby 20. let, přesně v duchu jazzu New Orleans.

Concentus Moraviae na Facebooku

Vstup volný

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15937846953485
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ