Klaus Falschlunger & Clemens Rofner: Saturday Night Sitar Session

Koncert - live stream

06.06.2020 21:00, online

Klaus Falschlunger (c) Leo Fellinger

Rakouský hudebník Klaus Falschlunger zve do svého domu v Aldransu u Innsbrucku v  livestreamu své „Saturday Night Sitar Session“. Speciálním hostem koncertu je tentokrát rakouský kontrabasista Clemens Rofner.  Během koncertu mohou diváci v živém chatu klást otázky.

Klaus Falschlunger poznal sitár před více než 25 lety, během té doby se stal nejen znalcem tohoto hudebního nástroje, ale rovněž aktivním hudebníkem na indicko-evropské scéně. V jeho skladbách najdeme prvky indické hudby, jazzu, folku, popu i rocku.

Kromě záliby v klasické indické hudbě, komponuje, experimentuje a hraje v nejrůznějších formacích. Díky své kreativitě a všestrannosti spolupracoval s četnými umělci a hudebníky z Indie, Koreje, USA i Evropy (Bob Mintzer, Kim Duk Soo, Zoltan Lantos, Abhirup Roy aj.) a vystupoval na mnoha festivalech (Festival Cervantino/Mexiko, Mood Indigo Festival Mumbai/Indie, Salzburger Festspiele, Jazzfest Wien, Nehru Centre London, World Culture Open Soul/Korea, atd.).

Clemens Rofner studoval hru na kontrabas a na baskytaru  v Innsbrucku, Linci a ve Vídni. Je  hudebníkem na volné noze a stálý člen uskupení HI5, Indian Air, Jakob Zimmermann Trio a tiktaalik. Jako sideman spolupracoval s mnoha orchestry i sólisty (např. s  Jazzorchester Tirol, Junge Philharmonie Wien, Franzem Hacklem, Adamem Holzmanem, Florianem Bramböckem, Manu Delago Handmade). Clemens Rofner hrál také jako hudebník v četných divadelních produkcích, mimo jiné  v Tiroler Landestheater a v Theater in Josefstadt.

Přístupový link si vyžádejte e-mailem na: sitarmusic@gmail.com

Vstupné dobrovolné:  Paypal.me/sitarmusic

www.sitarmusic.at
www.clemensrofner.com

#AustriaKulturDigital

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15970476391806
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ