Kulturní tipy online: Hudba

online

Sigrid Horn (c) Foto Magdalena Blaszczuk

Sigrid Horn: I bleib do – Prezentace alba v době karantény
Sigrid Horn, písničkářka žijící ve Vídni, zpívá šansony v ne zcela jasně zařaditelném dialektu a doprovází se přitom na ukulele nebo na klavír. Její silný, podmanivý hlas strhává posluchače do nádherně temné atmosféry. Po úspěšném debutovém albu „Sog I bin weg“ (2018) nyní začíná novou kapitolu. Její druhé CD „I bleib do“ bylo koncem února poprvé představeno publiku v Labské filharmonii v Hamburku. Místo plánovaného koncertu ve vídeňském divadle Rabenhof, který se kvůli karanténě nekonal, představila Sigrid Horn své nové album 18. března 2020 live ze svého obývacího pokoje. Nyní je prezentace alba k dispozici online na W24TV.
Sigrid Horn vyrůstala jako dcera výtvarníka a učitelky v Mostviertelu v Dolním Rakousku. První píseň, kterou napsala v 6 letech, byla o zavražděném nigerijském bojovníkovi za svobodu. Dlouhá léta byla frontmankou kapely wosisig, po jejím rozpadu zkoušela jiné žánry, pod pseudonymem se pohybovala na hip hopové scéně  a v oblasti slam poetry a zaměřovala se na společensky kritická a feministická témata. Na podzim roku 2018 vyšlo u labelu Bader Molden Recordings její sólové debutové album „Sog I bin weg“. Sedm let poté, co se s kapelou wosisig umístili na třetím místě v soutěži FM4 Protestsongcontest, ji v roce 2019 jako sólistka s písní „baun” vyhrála. V březnu 2020 bylo uvedeno na trh CD „I bleib do".

Digitální koncertní sál
Koncerty vážné hudby online do obývacího pokoje, živá vystoupení předních rakouských umělců, výtěžek přímo hudebníkům – to vše umožňuje platforma konzertsaal.at, kterou založil vídeňský houslista Daniel Auner. Vyberte datum koncertu, zakupte si digitální vstupenku a díky přístupovému kódu, který vám přijde e-mailem, si můžete užívat živé vystoupení. Videa budou poté k dispozici online po dobu jednoho týdne.
(Pouze v němčině)

Corona-Stage zpravodajského kanálu derStandard.at
nabízí kulturním profesionálům online jeviště pro koncerty v obývacím pokoji, proslovy, čtení nebo malé kabarety a ukazuje, že je příjemnější být sám společně s ostatními. 

Vídeňská státní opera – živě u Vás doma

ORF.at: „Online koronavirový kulturní kalendář nabitý k prasknutí“
Článek s přehledem online nabídek rakouských kulturních institucí napříč všemi žánry

KulturaDoma.cz
Jednotná platforma pro živé přenosy kulturních vystoupení v České republice

Creative Austria: Rakouský online průvodce uměním a kulturou na internetu
Online tipy z oblasti filmu, literatury, hudby, médií, podcastů, umění & designu.
(Pouze v němčině.)

#AustriaKulturDigital

novinky

RKF v Praze v září
Pozdrav ředitele. Více informací

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16010384858460
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ