NASOM: Vivid Consort - Bitter Fruit

28.02.2019 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) Theresa Pewal

Výběrem melancholických milostných písní z doby renesance nás trio Vivid Consort nechává nahlédnout do myšlenkového světa zamilovaných od 14. do 17. století a v duchu doby vdechuje dojemným tirádám a sladkobolným melodiím zašlých časů nový život.

Lorina Vallaster studovala hru na zobcovou flétnu a na hoboj na MUK Soukromé univerzitě města Vídně a na Univerzitě hudby a múzických umění ve Vídni. V dubnu 2015 vystoupila ve vídeňském Konzerthausu v rámci řady Musica Juventutis. Je trojnásobnou vítězkou soutěže Fidelio-Wettbewerb Wien v kategorii Creation (2015, 2016, 2017). Lorina Vallaster hraje ve formaci Vivid Consort a vystupuje též s Duem Sferraina.

Christine Gnigler je hráčka na zobcovou flétnu a barokní fagot. Studovala hru na zobcovou flétnu u Thomase Lista a na historické fagotové nástroje u Jennifer Harris na MUK Soukromé univerzitě města Vídně. Kromě staré hudby se rovněž věnuje hudbě soudobé a hudební improvizaci. V současnosti koncertuje s triem Vivid Consort a soubory Almira a Pneuma. Jako fagotistka pravidelně vystupuje v různých klasických či barokních operních a koncertních produkcích v Rakousku i v zahraničí.

Sheng-Fang Chiu studovala na MUK Soukromé univerzitě města Vídně a na Vysoké škole hudby a divadla v Lipsku. Jako sólistka vystupuje pravidelně v Německu a v Rakousku, mimo to působí v různých komorních tělesech (např. Wiener Akademie, Capella Leopoldina, Vivid Consort) a vede mistrovské kurzy. Od roku 2016 vyučuje hru na zobcovou flétnu a komorní hudbu na MUK ve Vídni a od roku 2017 hru na zobcovou flétnu na Vysoké škole hudby a divadla v Lipsku.

New Austrian Sound of Music (NASOM) je dlouhodobý podpůrný program rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA) určený mladým hudebníkům v oblasti vážné hudby, jazzu, world music, soudobé hudby a popu, který prezentuje mladou rakouskou hudební tvorbu v celé její rozmanitosti. Zařazení do programu provádí komise složená z hudebních expertů ve spolupráci s Rakouským hudebním informačním centrem mica (Austrian Music Information Centre) a hudebními vysokými školami. V rámci stejnojmenné koncertní řady představí RKF českému publiku některé z těchto nadějných hudebních talentů.

Lukáš Hurník (*1967, Praha) je český hudební publicista, moderátor, skladatel, sbormistr a spisovatel.

Účinkují: Lorina Vallaster (zobcové flétny, zpěv), Christine Gnigler (zobcové flétny, zpěv), Sheng-Fang Chiu (zobcové flétny)

Moderace (pouze česky): Lukáš Hurník

Program: Henry VIII., W. Cornysh, W. Byrd, T. Bateson, J. Wilbye, A. Brumel, E. Bevin, M. Gascongne, J. Cicionia, O. Gibbons, J. Coperario, J. Baldwin

Vivid Consort na Facebooku

Vstup volný

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

Mezinárodní kompoziční soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
pořádá univerzita hudby a výtvarného umění v Grazu (KUG). Poslední termín pro přihlášky: 26.2. resp. 30.4. 2020. Bližší informace

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T178
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ