Prague Philharmonic Orchestra

Pražský novoroční koncert

01.01.2013 16:00, Praha 1, Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12

© Prague Philharmonic Orchestra

Pražský novoroční koncert patří již tradičně k nejvelkolepějším událostem pražské klasické scény.

Prague Philharmonic Orchestra se během devadesátých let rozvinul do podoby jednoho z nejvýznamnějších orchestrů v Evropě. Za rok absolvuje více než 200 nahrávacích sekvencí pro významné labely jako Decca, EMI nebo Sony BMG.

Friedemann Riehle založil v devadesátých letech Prague Philharmonic orchestra, se kterým pravidelně nahrává a koncertuje také v zahraničí. V roce 1997 začal Riehle zpřístupňovat klasickou hudbu širší veřejnosti tím, že zkracoval Brucknerovy a Mahlerovy symfonie na díla s délkou trvání kolem sedmi minut. Do klasického repertoáru rovněž zařazuje hudbu skupin Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd nebo Queen. Riehle byl několik let hlavním organizátorem pražského Plesu v Opeře.

Anda-Louise Bogza je uznávanou rumunskou sopranistkou. První ocenění obdržela v roce 1994 na mezinárodní pěvecké soutěži ve Vídni. V Praze vystudovala AMU a pravidelně vystupuje ve Státní opeře Praha a v Národním divadle. Kromě tohoto stálého angažmá koncertuje na předních koncertních a operních pódiích po celém světě. V roce 2007 byla oceněna Cenou Thálie.

Dirigent: Friedemann Riehle
Sólo: Anda-Louise Bogza (soprán)
Program: Johann Strauss, Bedřich Smetana, Giacomo Puccini, W. A. Mozart, Antonín Dvořák, Giuseppe Verdi

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ