Ramsch & Rosen

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána (17. – 18. 8. 2018)

18.08.2018 16:00, Dobrš, scéna u kaple sv. Jana a Pavla

(c) Werner Redl

Festival Dobršská brána v duchu motta Brána do světa hudby prezentuje interprety, kteří ve své hudbě volně přecházejí mezi žánry a kombinují prvky lidové hudby s jazzem a komorní hudbou.

Julia Lacherstorfer a Simon Zöchbauer, protagonisté dua Ramsch & Rosen, chtějí především propůjčit tradiční lidové hudbě nový zvuk, uměleckými prostředky ji zabydlet v dnešku. Písňovému folklóru dob minulých vdechují svými interpretacemi, novým aranžmá a vlastními skladbami nový život a staví tak mosty mezi minulostí a současností, mezi tradičním a moderním.

Hudebnice a skladatelka Julia Lacherstorfer (*1985, Horní Rakousko) zpívá, hraje na housle, violu, zvonky a buben, studovala mj. na Soukromé univerzitě Antona Brucknera v Linci.

Hudebník a skladatel Simon Zöchbauer (*1988, Dolní Rakousko), zpívá, hraje na citeru, trubku, shruti box a tampuru, studoval mj. na Univerzitě hudby a dramatických umění ve Vídni.

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána na Facebooku

Vstupenky

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T191
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ