Soia

Bohemia JazzFest (9. – 17. 7. 2018)

17.07.2018 19:00, Brno, náměstí Svobody

(c) Levi Thomas

Vídeňská zpěvačka Soia inklinuje k fúzi jazzu, soulu, afrobeatu a elektronického hip hopu, ve které nezapře svoji slabost pro ženské pěvecké hvězdy dob minulých. Někdy melancholicky a něžně, jindy důrazně a rozhodně, její hlas se hravě pohybuje mezi jazzem a popem.

Po debutovém albu Mood Swings vyšlo v roce 2016 u prestižního amerického labelu Record Breakin’ Music a japonského Sweet Soul Records album 'H.I.O.P' orientované na samply world music, taneční basy a gradující (hlasovou) intenzitu. Dvakrát byla Soia nominována na cenu Amadeus, byla zařazena do podpůrného programu rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci NASOM 2018/19, vystupovala na festivalech Electric Spring, Waves Festival a Popfest 2017. Nyní připravuje novou EP desku, která by měla vyjít v letošním roce.

Bohemia JazzFest prezentuje na open-air koncertech v Praze, Plzni, Domažlicích, Brně, Táboře a v Liberci jazz, world music, funky a blues z celého světa. Festival, který v roce 2005 založil kytarista Rudy Linka, se dnes řadí k největším letním jazzovým akcím v Evropě.

Sophia Hagen (vokály)

Daniele Zipi (Keyboard)

Florian Faltner (basová kytara)

Julian Berann (bicí)

Soia na Facebooku

Bohemia JazzFest na Facebooku

Vstup volný

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ