Brigitta Falkner: Strategien der Wirtsfindung

25.05.2018 17:00, Plzeň, Západočeská univerzita v Plzni, Univerzitní 8

(c) Brigitta Falkner

Pouze německy

Tvorba Brigitte Falkner (*1959, Vídeň) je v rámci rakouské literatury jedinečná. Originálním způsobem experimentuje s kolážemi obrazu a písma, jejich prolínáním, záměnou či (úplným) splynutím. Její tvorba boří konvenční hranice literatury a postmoderně rozšiřuje prostor poezie. Objevují se v ní nové žánry, jak to dokazuje poslední sbírka Strategien der Wirtsfindung (2017): literární dílo, které se vyznačuje překvapivým prolínáním přírodních věd, prvků Graphic Novel a metaliterárního diskurzu.

Autorské čtení se koná v rámci mezinárodní konference Svazu germanistů České republiky Experimentierräume. Herausforderungen und Tendenzen, pořádanou Katedrou německého jazyka Pedagogické fakulty Západočeské univerzity. Více informací a program konference: https://konferenz2018.zcu.cz/.

Vstup volný

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

Prague Microfestival
je každoroční festival, který letos již podesáté kombinuje současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a performancemi. Od 24. do 27. května představí více než 20 autorů z 10 zemí, mezi nimi i rakouské básníky Jopa Jotakina a Maxe Oravina. Více informací & kompletní program

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ