Gudrun Büchler: Koryfejové

Literatura v parku

17.09.2017 15:45, Praha 3, Prague Central Camp, Nad Ohradou 17

(c) Nikolaus Similache

Konsekutivně tlumočeno

V rámci 7. ročníku open-air festivalu Literatura v parku, který se letos koná v pražském parku Pražačka, představí Gudrun Büchler svůj druhý román s názvem Koryfejové. Hlavním tématem románu je konflikt mezi individuem a systémem, který vše kontroluje – jinými slovy: konflikt mezi neomezeným lidským vědomím a databankou plnou genetických informací sesbíraných bez ohledu na ochranu osobních údajů a lidská práva. »Lidé sice mohou být zabiti, nikoliv však myšlenka, která byla jednou vymyšlena.

Gudrun Büchler (*1967, Mödling) absolvovala Leondingskou literární akademii. Za svůj románový debut Pod jabloní obdržela čestné uznání Dolního Rakouska za literaturu. 

Pražský literární dům

Pražský literární dům na Facebooku

Vstup volný

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ