Kathrin Röggla - Nachtsendung: unheimliche Geschichten

22.02.2018 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

Obrázek k akci Kathrin Röggla - Nachtsendung: unheimliche Geschichten

Pouze německy

Kathrin Röggla vypráví v knize Nachtsendung o obyčejných lidech, bojujících s paranoiou a ztrátou suverenity v odcizeném pracovním prostředí. Dějí se děsivé věci, kterým přihlížíme: Letadlo nevzlétne, zůstane stát na startovací dráze, nikdo neví proč, rozhostí se ticho. Jedná se o horor, televizní seriál nebo o realitu? Lidé mizí, dítě buduje diktaturu, noční volající referují o povstáních, propuká násilí. S vypravěčskou vervou, vtipem a jasnozřivostí se Kathrin Röggla ve svých děsivých povídkách staví proti absurdní, falešné a hrůzné přítomnosti.

Kathrin Röggla (*1971, Salcburk) je prozaička, dramatička a autorka řady rozhlasových her. Mezi její nejznámější díla patří prozaické knihy really ground zero, die alarmbereiten, román wir schlafen nicht a sbírka esejí a divadelních her pod názvem besser wäre: keine. Za své dílo byla vyznamenána řadou ocenění (např. Italo-Svevo-Preis, Anton-Wildgans-Preis, Arthur-Schnitzler-Preis a Bruno-Kreisky-Preis für das politische Buch). V současné době žije v Berlíně.

Vstup volný

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

Prague Microfestival
je každoroční festival, který letos již podesáté kombinuje současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a performancemi. Od 24. do 27. května představí více než 20 autorů z 10 zemí, mezi nimi i rakouské básníky Jopa Jotakina a Maxe Oravina. Více informací & kompletní program

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ