Marlen Haushofer: Zeď

KNIŽNÍ PREZENTACE

27.01.2020 19:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

Obrázek k akci Marlen Haushofer: Zeď

pouze česky

Román Zeď rakouské autorky Marlen Haushofer (1920–1970), který je v Rakousku považován za kultovní dílo, byl úspěšně zfilmován a přeložen do desítek jazyků, se po více než půl století dočkal i českého překladu. Román je stylizovaný jako deníkové zápisy hlavní hrdinky, kterou osud ze dne na den vystaví doslova nepředstavitelné zkoušce: Společně se svými přáteli vyrazí na výlet na loveckou chatu do Alp. Přátelé po příjezdu vyráží do nedaleké vesnice. Když se dlouho nevracejí, vydá se je hlavní hrdinka hledat. Uprostřed divoké přírody však narazí na neviditelnou zeď, za kterou se zdát být vše mrtvé. Odříznuta od okolního světa je postavena před nevyhnutelné základní otázky života…

Český překlad knihy představí překladatelka knihy Kateřina Lepic a redaktor Revolver Revue Marek Vajchr. Ukázky z knihy přečte herečka Ivana Uhlířová.

novinky

Knihovnice/knihovník - výběrové řízení
Rakouské kulturní fórum v Praze vypisuje výběrové řízení na pozici knihovnice/knihovník. Více informací

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15970448800449
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ