Robert Menasse

Festival spisovatelů Praha (10. – 15. 11. 2017)

14.11.2017 19:30, Praha 1, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17

(c) Jeff Mangione

Simultánně tlumočeno

Robert Menasse, host letošního festivalu spisovatelů Praha, je jedním z nejvýznamnějších žijících rakouských autorů. Za svůj nový EU-román Die Hauptstadt (Suhrkamp, 2017), získal letošní Německou knižní cenu. Ve svých románech jako např. Vyhnání z pekla (2001, česky 2013), jež získaly mnohá významná ocenění, klade současníkům naléhavé otázky; jeho eseje se vyrovnávají zejména s rakouskými a také s evropskými nacionálními klišé, samotou a odcizením. 

Festival spisovatelů Praha patří každoročně k nejvýznamnějším literárně-kulturním událostem s mezinárodním významem. Jedná se o jeden z nejstarších literárních festivalů v Evropě a první nezávislý literární festival v České republice. Kromě literárních čtení jsou na programu i otevřené diskuse věnující se interpretaci současného světa.

Robert Menasse se narodil v roce 1954 ve Vídni. Vystudoval germanistiku, filozofii a politologii ve Vídni, Salcburku a Messině. Literární úspěch přinesl Robertu Menasse román Schubumkehr(Residenz, 1995). Opakovaně se ve svých esejích a přednáškách vyjadřuje k politickým otázkám.

GALAVEČER A DISKUZE

Et Tu, EU?

14. 11., 19.30 h   Praha 1, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17

Lubomír Zaorálek, ČR 
Robert MenasseRakousko
Ayşe Kulin, Turecko

moderuje: Tomáš Klvaňa, ČR

Program Festival spisovatelů Praha

Program Menasse PDF

Volný vstup na všechny akce s Robertem Menassem pro přátele RKF. Registrace nutná na emailu pwf@pwf.cz.

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ