Robert Seethaler: Celý život

Evropská noc literatury

10.05.2017 18:00, Praha 4 - Nusle, Husův sbor, Táborská 65

(c) Urban Zintel

Pouze česky

V předvečer Mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy se koná již tradiční Evropská noc literatury. Známí herci předčítají ze soudobých děl evropských autorů, letos na neobvyklých či běžně nedostupných místech v Praze 4 - Nuslích. Čtení začínají paralelně v 18 hodin a opakují se každou půl hodinu až do 22.30 hodin.

V rámci 11. Evropské noci literatury bude z čerstvě vydaného českého překladu románu Roberta Seethalera Celý život předčítat herec Lukáš Hlavica.

K podivínovi Andreasu Eggerovi, jehož život a názory se jen stěží zdají být vhodným tématem pro kvalitní literaturu, přistupuje tento poetický román s důstojností a úctou k marginálnímu.

Robert Seethaler (*1966) je oceňovaný spisovatel a scenárista. Mezi jeho romány patří Trafikant nebo Celý život. Robert Seethaler žije ve Vídni a Berlíně.

Lukáš Hlavica (*1965) je český rozhlasový a televizní herec a dabér.

Přeložil: Michael Půček

Čte: Lukáš Hlavica 

Evropská noc literatury

Vstup volný

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ