Jak navrhnout férově sdílené město?

Kongres žen 2017 – Ženy a veřejný prostor

23.09.2017, Praha 2, IPR CAMP (Centrum architektury a městského plánování), Vyšehradská 57

(c) wpsprague.com

Pouze česky

Workshop vychází z 8 příběhů komiksové knihy Jak navrhnout férově sdílené město? inspirované gendrově citlivou praxí vídeňského městského plánování. Kniha vznikla jako reflexe výjimečné práce rakouské urbanistky Evy Kail a političky a bývalé místostarostky 6. vídeňského distriktu Renate Kaufmann. Na příbězích hrdinů každodenního života – dívky, rodičů, starší ženy, postaršího páru, dětí a obyvatel rušných center měst – bude demonstrováno, jak podstatnou překážkou může být stávající design. Společná diskuse se zaměří na to, jak významně mohou inovativní řešení a uvědomělý design přispět ke kvalitě městského života i bez navýšení nákladů. Cílem workshopu bude také sdílení zkušeností a hledání dalších příběhů, které účastníci workshopu znají ze svého okolí. Organizuje pražská kancelář nadace Heinrich-Böll-Stiftung ve spolupráci s WPS Prague.

Ve střední Evropě architektonická praxe a prostorové plánování obvykle dobře slouží zdravým a ekonomicky aktivním osobám. Z demografického pohledu však ekonomicky aktivní lidé činí jen o něco málo více než polovinu obyvatel města. Zbytek tvoří senioři a lidé mladší 18 let . Ukazuje se, že naše populace stárne. Vezmeme-li navíc v úvahu genderové hledisko, profesi a kulturní zázemí, pak se skupiny uživatelů zásadním způsobem liší. Každá z nich má jiné potřeby, ale všichni by měli dostat příležitost užívat a sdílet veřejný prostor.

Kongres žen 2017

IPR CAMP

Heinrich Böll Stiftung

WPS Prague

Vstup zdarma, registrace nutná: cz-info@cz.boell.org

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

1918-2018: 100 let Rakouské republiky
Vše, co stojí za to vědět o sto letech novodobého Rakouska najdete na následující stránce: www.oesterreich100.at (v němčině).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ