Rakouské kulturní fórum v lednu 2023

Pozdrav ředitele

online

© Mirja Geh Photography

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Rakouské kulturní fórum v Praze Vás srdečně zdraví v roce 2023 a jsem rád, že Vám i v tomto roce mohu nabídnout řadu kulturních akcí, které přispějí k posílení přátelských kulturních vztahů mezi oběma našimi zeměmi.

Od začátku roku jsou pro Vás galerie a knihovna opět otevřeny v obvyklých časech jako místo pro setkávání a výměnu informací. Až do 25. ledna 2023 můžete v naší galerii navštívit úspěšnou a zajímavou výstavu "Zara Pfeiffer: Good Street!". Je nám potěšením představit 19. ledna 2023 váženému českému publiku rakouského spisovatele Thomase Sautnera, který u nás bude číst ze svého románu „Dívka na hranici“.

Rád bych Vás upozornil na hudební událost tohoto měsíce, a to na každoroční poctu Wolfgangu Amadeu Mozartovi, kterou mu Národní divadlo vzdává u příležitosti jeho 267. výročí narození. Koncert 27. ledna 2023 v pražském Stavovském divadle bude řídit mladý rakouský dirigent Christoph Koncz. Podrobnosti o programu a informace o zvýhodněných vstupenkách pro přátele Rakouského kulturního fóra najdete v tomto zpravodaji.

Velmi se těším na letošní setkání s Vámi, našimi milými a věrnými přáteli Rakouského kulturního fóra, u našeho bohatého kulturního programu v České republice.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

DESIGNBLOK Diploma Selection 2023: Open Call
do mezinárodní soutěže pro absolventy magisterských oborů a bakalářských oborů. Uzávěrka přihlášek: 10. července 2023. Přihlášky a informace v angličtině

IFK Research a Senior Fellowship 2024/2025
Mezinárodní výzkumné kulturněvědné centrum na Umělecké univerzitě v Linci nabízí Research a Senior Fellowship. Přihlášky mohou být podány bez ohledu na národnost nebo institucionální či oborovou příslušnost. Uzávěrka přihlášek: 26.6.2023. Více informací

Praktikum
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studentům a mladým akademickým pracovníkům možnost placené stáže na období září - prosinec 2023 na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (motivační dopis a životopis v tabulkové podobě) zašlete do 23.6.2023 na adresu: info@rkfpraha.cz. Informace v němčině najdete zde.

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860471589236
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ