Atelier Kombinage: Carbon garden

LANDSCAPE FESTIVAL OSTRAVA 2019

30.05. - 10.10.2019, Ostrava, různá místa

(c) Landscape Festival

Festival si klade za cíl formou architektonických intervencí a uměleckých instalací, výstav, debat a happeningů zdůraznit důležitost veřejného prostoru a zeleně pro město. Hlavním tématem letošního ročníku je propojení historického centra Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice. Trasa je vedena tak, aby upozornila na aktuální bariéry města, ale také ověřila nová pěší a cyklistická propojení. Jedna ze site specific instalací na trase festivalu bude z dílny vídeňského ateliéru Kombinage, jehož Žižkovská pláž byla jedním z vrcholů loňského ročníku, který se konal v Praze. Pro Ostravu připravili dílo s názvem Carbon garden - meditace o koksu, uhlí a budoucnosti města. Instalace je umístěna je na opuštěném mostě přes řeku Ostravici za Trojhalím v Ostravě.

GPS: 49.827374, 18.291148

LANDSCAPE FESTIVAL

LANDSCAPE FESTIVAL na Facebooku

Vstup volný

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Bilaterální sítě designu. Inovace designu od moderny kolem roku 1900 po modernu digitální.
Rakouské kulturní fórum v Praze je nyní partnerem projektu Interreg Bilaterální sítě designu. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T2521
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ