Martin Gsandtner: PunkWood

20.09. - 22.11.2012, Praha 1, Galerie RKF, Jungmannovo náměstí 18

© Martin Gsandtner

Fotky z vernisáže naleznete zde.

MgA. Martin Gsandtner, M.Sc. (*1982) studoval od roku 2007 na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v Laboratóriu architektúry prof. Imricha Vaška, od roku 2010 na Universitӓt für angewandte Kunst ve Vídni u prof. Wolfa D. Prixe a Reinera Zettla. Od roku 2008 působil jako asistent v Laboratóriu architektúry u Imricha Vaška. Prezentoval se na mezinárodních výstavách a získal řadu ocenění jako spoluautor architektonických návrhů. Spolupracoval jako lektor na mezinárodních workshopech Theatre Architecture: Visons and Possibilities (Ljubljana), Urbanity: Twenty years later (Praha), Biennale „Austria Under Construction" (Benátky), organizoval workshopy digitálního modelování a od roku 2011 působí jako odborný asistent v Ateliéru III na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. 

Idealistické otisky kultur, fascinující zářící fosilie spolu s jasnými a předvídatelnými formacemi tkání předurčují dnešní diachronní městský obraz, ve kterém oscilujeme a hledáme. I přes evidentní logiku chápání a představy lidského života vznikají přeexponované, nejasné až nepředvídatelné konfrontace různorodých tlaků. Předurčení prašnosti idealistických otisků se jeví jako monumentální organizovaná nebula mikrotonalit formující roje chování, konfrontace, schovávání se a útěky na kraj i za kraj města.

Proč by však sféra prostoru měla být předurčována? PunkWood je transkripcí do nových plastických formací individuálních a kolektivních městských prostorových tkání skrze změny předvídání. Je též transplantací diachronních formací přes hledání diverzních mikrotonalit obrazů bohatých kultur chování. Aktualizované a zmutované původní němé figuríny prostorových tkání kvetou do podoby autonomních těl předávajících si navzájem své fikce jako obraz skutečné a otevřené kultury. Interaktivní anatomie PunkWood generují na holém terénu, rovněž na starobylých a modernistických fosiliích míst s cílem plodit kolektivní a autonomní konstelace v jejich vzájemné sféře nekonečna.

Vernisáž 20. 9., 18 h
do 22. 11. po–pá 10–17 h, kromě českých a rakouských svátků
do 18. 10. ve čtvrtek otevřeno do 19.30 h

Vstup volný

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17147887428173
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ