Sons of Sissy

Pražské křižovatky / Prague Crossroads (29.9.-7.10.2018)

01.10.2018 20:00, Praha 1, Nová scéna ND, Národní 4

Obrázek k akci Sons of Sissy

Čtyři performeři a hudebníci – tradiční alpská hudba, nejrůznější skupinové tance, rituální praktiky – a divadelní experiment. Tato čtveřice, bez ohledu na konzervatismus a na konvence, dává vzniknout nevídané směsici nového přístupu k umění i ke společenským rolím a významům. Odmítají škatulkování a dělají vše proto, aby dostáli svému jménu (jsou to muži, kteří se nebojí být ženami, aniž ztrácejí své mužství), a tak vzniká bizarní folkový kvartet, částečně aby si pořádně zatančili, částečně aby na hlavu obrátili otřepané mužské vzorce našich dávných tradic.

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky je věnován politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla. Festival přiváží do Prahy opět výjimečná zahraniční představení a potvrzuje tak svou pozici výjimečného festivalu, v jehož programu se střetává jak progresivní činohra, tak i další mezižánrové projekty. Součástí festivalu jsou i tentokrát debaty s tvůrci, přednášky a diskuse.

Simon Mayer (*1984) vystudoval Wiener Staatsopernballettschule a P.A.R.T.S. v Bruselu. Později byl členem Wiener Staatsopernballett. Roku 2009 založil skupinu Rising halfmoon, v níž působil jako zpěvák, autor písní a kytarista. Jako tanečník, choreograf a hudebník se podílel na projektech Anny Teresy de Keersmaeker/ROSAS (The Song), Wima Vandekeybuse (Frisking) a skupiny Zita Swoon. Roku 2014 vydal album Monkeymind. Jako choreograf vytvořil sóla, duety i skupinové choreografie, které jsou uváděny po celém světě (O feather of lead, Dancing with the soundhobbyist/zita swoon, Kopf hoch Monkeymind, SunBengSitting a Sons of Sissy). Vyučuje současný tanec, komunitní tanec, tradiční tanec a hlasové techniky (Impulstanz Wien, steirischer herbst a další mezinárodní festivaly; jako hostující pedagog též na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien).

Přibližná délka představení: 60 minut, bez přestávky.

Vstupenky

Festival Pražské křižovatky na facebooku

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Grantový program DANCE ON TOUR Austria
je projekt TanzQuartier Vídeň ve spolupráci s rakouským Spolkovým ministerstvem pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA). DANCE ON TOUR Austria podporuje hostování současných umělců a umělkyň v oblasti tance a performance, kteří mají své sídlo v Rakousku. Více informací.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T204
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ