Sons of Sissy

Pražské křižovatky / Prague Crossroads (29.9.-7.10.2018)

01.10.2018 20:00, Praha 1, Nová scéna ND, Národní 4

Obrázek k akci Sons of Sissy

Čtyři performeři a hudebníci – tradiční alpská hudba, nejrůznější skupinové tance, rituální praktiky – a divadelní experiment. Tato čtveřice, bez ohledu na konzervativce a na konvence, dává vzniknout nevídané směsici nového přístupu k umění i ke společenským rolím a významům.

Odmítají škatulkování a dělají vše pro to, aby dostáli svému jménu (jsou to muži, kteří se nebojí být ženami, aniž ztrácejí své mužství), a tak zakládají bizarní folkový kvartet, částečně aby si pořádně zatančili, částečně aby na hlavu obrátili otřepané mužské vzorce našich dávných tradic.
Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky je věnován politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla. Festival přiveze do Prahy opět výjimečná zahraniční představení a potvrdí tak svou pozici výjimečného festivalu, na jehož programu se střetává jak progresivní činohra, tak i další mezižánrové projekty. Součástí festivalu budou opět debaty s tvůrci, přednášky a diskuse.

Simon Mayer (1984) vystudoval Wiener Staatsoper Ballet Academy a P.A.R.T.S v Bruselu. Později byl členem Wiener Staatsoper Ballet. Roku 2009 založil skupinu Rising Halfmoon, v níž působil jako zpěvák, autor písní a kytarista. Jako tanečník,choreograf a hudebník se podílel na projektech Anny Teresy de Keersmaeker/ROSAS (The Song), Wima Vandekeybuse (Frisking) a skupiny Zita Swoon. Roku 2014 vydal album Monkeymind. Jako choreograf vytvořil sóla, duety i skupinové choreografie, které se hrály po celém světě (O feather of lead, Dancing with the Sound Hobbyist, Monkeymind, SunBengSitting a Sons of Sissy). Vyučuje současný tanec, komunitní tanec, tradiční tanec a hlasové techniky (Impulstanz Wien, Steirischer Herbst a další mezinárodní festivaly; jako hostující pedagog též na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien).

Přibližná délka představení: 60 minut, bez přestávky.

Vstupenky

Na facbooku

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ