Bratře Kubo, ještě spíš?

Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK 2019

29.05.2019 18:30, Ústí n. L., Kino Bárka, Prokopa Diviše 1605/5

(c) Stefan Bohun

Německy, anglicky, portugalsky; české a anglické titulky

Mezi novinky 2. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů ELBE DOCK patří mj. i nová soutěžní sekce o Cenu ELBE DOCK zaměřená na dokumentární debuty ze střední Evropy. Rakousko je zastoupeno snímkem Spíš, bratře Jakube? o čtyřech bratrech na cestě do minulosti. Společná cesta vzpomínek začíná v tyrolských horách po smrti pátého bratra a končí v hotelovém pokoji v Portu. Osobní film o smutku a rozloučení, o poklidnosti a příchodu, stejně jako o shledávání, vyhledávání a znovunalezení. Snímek byl oceněn mj. na MFF Mumbai cenou za nejlepší dokument.

Bruder Jakob, schläfst du noch? (Režie: Stefan Bohun; AT 2017, 80 min.)

ELBE DOCK na Facebooku

ELBE DOCK

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15913845846809
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ