DAS FILMFEST v Brně

DAS FILMFEST - Festival německy mluvených filmů 2018

29.10. - 02.11.2018, Brno, Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a; No Art (Galerie TIC), Radnická 4

(c) filmfest.cz

České a anglické titulky, viz www.dasfilmfest.cz.

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST představí letos již po třinácté aktuální filmovou tvorbu z Rakouska, Německa a Švýcarska. Brněnští diváci se mohou těšit na nejnovější hrané a dokumentární filmy ve čtyřech tematických sekcích.  Na programu jsou i dopolední projekce pro školy.

Rakouské filmy se v programu objeví napříč všemi žánry: V sekci SPOLU & SÁM např. snímek Zázračné cvičení, úchvatná komedie o párové terapii, která je adaptací hry a bestselleru úspěšného spisovatele Daniela Glattauera („Dobrý proti severáku“).

V sekci OSOBNOST čeká diváky neuvěřitelný příběh podle skutečných událostí Erik & Erika, film o vzestupu a pádu, o přírodě a sociálních tabu v 70. letech. Historické kostýmní drama Světlo vypráví příběh emancipace umělkyně Marie Theresie von Paradis, která na rozdíl od svých současníků Haydna, Glucka a Mozarta upadla v zapomnění.

V sekci DAS FILMFEST SPEZIAL bude uveden snímek Murer – Anatomie procesu. Soudní drama o bezmocnosti pravdy zpracovává jeden z největších soudních skandálů a vykresluje náladu zapomínání a potlačování paměti v poválečném Rakousku. V této sekci též poběží akční policejní thriller Cops, film o globálním společenském vývoji v mikrokosmu speciální jednotky a zároveň celovečerní debut režiséra Istvana.

Na festivalu jsou vítáni všichni, znalosti němčiny nejsou nutné, protože všechny filmy mají české a anglické titulky, pokud není uvedeno jinak na webových strankách www.dasfilmfest.cz.

29. 10. – 2. 11.        DAS FILMFEST
Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a, Brno
No Art (Galerie TIC), Radnická 4, Brno

Projekce rakouských filmů v Brně:
29. 10.   20.15 Zázračné cvičení (No Art)
30. 10.   20.30 Murer – Anatomie procesu (Místodržitelský palác)
31. 10.   18.15 Světlo (Místodržitelský palác)
01. 11.   18.15 Erik & Erika (Místodržitelský palác)

Kompletní program a informace o všech filmech najdete na www.dasfilmfest.cz

Sledujte nás také na www.facebook.com/dasfilmfest

novinky

Výběrové řízení: knihovník na pracovišti Německé a Rakouské knihovny, Plzeň
Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, příspěvková organizace (SVK PK), vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice „knihovník na pracovišti Německé a Rakouské knihovny“. Místo výkonu práce: Plzeň Termín možného nástupu: dohodou Strukturovaný životopis, motivační dopis a kopie dokladů o dosaženém vzdělání zašlete poštou nebo na adresu knihovny nejpozději do 28.06.2019 do 12:00 hodin. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T256
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ