DAS SOMMERKINO: Egon Schiele

DAS SOMMERKINO BRNO 2018 (červenec – srpen 2018)

19.07.2018 21:30, Brno, Letní kino Brno-střed, Dominikánská ul. 2, 602 00 Brno-střed

(c) Novotny & Novotny Film

Německy s českými titulky

Počátkem 20. století patří Egon Schiele k nejprovokativnějším umělcům ve Vídni. Jeho život i práce se nesou ve znamení erotiky a pomíjivosti. Jeho obrazy rozpoutají skandál a přivedou Schieleho až před soud. Inspirací pro jeho umění jsou ženy, zvláště jeho mladší sestra Gerti a také Wally, asi jeho jediná velká láska. Když válka ohrožuje Schieleho uměleckou svobodu, rozhodne se svou lásku pragmaticky obětovat.
Film je založen na románové předloze „Smrt a dívka - Egon Schiele a ženy“ od Hilde Berger, která je také spoluautorkou scénáře. V hlavní roli exceluje herecký objev Noah Saavedra, který geniálním způsobem ztělesňuje malířovu melancholickou a zároveň impulzivní povahu.

Režie: Dieter Berner
Hrají: Noah Saavedra, Maresi Riegner, Valerie Pachner, Larissa Aimée Breidbach, Marie Jung


Trailer

19.7., 21:30 h Egon Schiele (AT / LUX 2016, 110 min.)

Ve spolupráci s nejoblíbenějšími letními kiny v Praze a Brně jsme již počtvrté připravili sérii letních promítání DAS SOMMERKINO. Těšit se můžete na snímky z Německa, Rakouska a Švýcarska, které slavily úspěch na minulých ročnících DAS FILMFESTu, i na filmy, které budou v ČR uvedeny poprvé.
Nejaktuálnější informace najdete na facebookovém profilu DAS FILMFESTu.

Letní kino Brno-střed

DAS SOMMERKINO

Vstup: 50,- CZK

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2019
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2019. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T208
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ