Macondo

Zlín Film Festival – 58. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

30.05.2018 19:00, Golden Apple Cinema 6, nám. Míru 174

(c) macondo-film.com

Ve vídeňské čtvrti Simmering, mezi letištěm, dálnicí a Dunajem leží uprchlické sídliště Macondo. Žije zde na 3000 žadatelů o azyl z celého světa. Mezi nimi také jedenáctiletý Ramasan z Čečenska. Po smrti otce je hlavou rodiny on a musí se postarat o matku a dvě mladší sestry. Když se nečekaně v Macondu objeví Isa, spolubojovník jeho mrtvého otce, obrátí se chlapcův malý svět vzhůru nohama…

Ve svém celovečerním debutu režisérka Sudabeh Mortezai, která se dosud věnovala dokumentárnímu filmu, otevírá divákům neznámý svět. V něm bez klišé a předsudků vykresluje portrét muslimského chlapce. Na letošním Berlinale byl snímek promítán v hlavní soutěži, byl nominován na cenu LUX a na mezinárodním filmovém festivalu v Hongkongu získal hlavní cenu.

S mimořádnou citlivostí o obecných lidských problémech.
Hong Kong International Film Festival

Režie: Sudabeh Mortezai

Macondo (A 2014, 98 min)

Rakouský výlet na 58. Zlín Film Festivalu – 58. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

Prague Microfestival
je každoroční festival, který letos již podesáté kombinuje současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a performancemi. Od 24. do 27. května představí více než 20 autorů z 10 zemí, mezi nimi i rakouské básníky Jopa Jotakina a Maxe Oravina. Více informací & kompletní program

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ