Nejlepší ze všech světů

Zlín Film Festival – 58. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

25.05.2018 17:10, Golden Apple Cinema 2, nám. Míru 174

die beste aller Welten, © RitzlFilm

Sedmiletý Adrian vyrůstá v Salcburku. Jeho mladá matka Helga a její přítel jsou závislí na heroinu; jeho biologický otec zemřel ještě před jeho narozením. Helga miluje svého syna víc než cokoliv jiného. Zmítá se mezi pokusy být nejlepší matkou a prázdnotou, kterou zaplňuje konzumací drog. V tomto světě je strádání normou. To málo peněz, které Helga má, jde na heroin. Přestože se stále pokouší svého zlozvyku zbavit, její úsilí má pravidelně nulový výsledek. A malý Adrian je tohoto všeho každodenní součástí. Jeho svět je nicméně plný dobrodružství a své dětství vnímá jako šťastné. Je však zřejmé, že jeho život není ani zdaleka nevinnou idylou. Když se Helga konečně rozhodne své závislosti čelit a podstoupit léčbu, je nucena – i když jen dočasně – předat svého syna do opatrovnictví sociálním službám.

Režie: Adrian Goiginger

Nejlepší ze všech světů (A 2017, 103 min)

Rakouský výlet na 58. Zlín Film Festivalu – 58. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

novinky

Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Rakouské předsednictví Radě EU v roce 2018
Od 1. 7. do 31. 12. 2018 bude Rakousko předsedat Radě Evropské unie. Vše podstatné o tom najdete na www.eu2018.at

Prague Microfestival
je každoroční festival, který letos již podesáté kombinuje současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a performancemi. Od 24. do 27. května představí více než 20 autorů z 10 zemí, mezi nimi i rakouské básníky Jopa Jotakina a Maxe Oravina. Více informací & kompletní program

RKF hledá výpomoc na akcích
Pro akce pořádané v Rakouském kulturním fóru (vernisáže, literární čtení, koncerty) hledáme vhodné kandidáty a kandidátky na výpomoc. V případě zájmu napište nám, prosím, na email info@rkfpraha.cz. Bližší informace.

Začátky akcí v RKF nově v 19 h
Spolu s přechodem na letní čas budou až do odvolání (pokud není výslovně uvedeno jinak) akce v RKF začínat od 19 hodin. Těšíme se na Vás!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ